Mateusz Krzyżowski w półfinale Konkursu Chopinowskiego

0
652

Poznaliśmy (we wtorkowy wieczór, 12.10) nazwiska 23 pianistów, którzy zakwalifikowali się do III etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wśród nich znalazło się również sześciu Polaków, w tym tyszanin Mateusz Krzyżowski.

W słowie komentarza do wyników II etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego przewodnicząca Jury Katarzyna Popowa-Zydroń zacytowała Winstona Churchilla, który powiedział, że „prawdziwym sukcesem jest podążać od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”.

– W kuluarach słyszałam, że II etap jest etapem prawdy. Absolutnie się z tym nie zgadzam – podkreśliła przewodnicząca jury. – Nie można powiedzieć jaka jest prawda po jednokrotnym usłyszeniu kandydata. Wszyscy, którzy grali w II etapie, są prawdziwie uzdolnieni i bardzo dobrze przygotowani.

III etap XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina rozpocznie się 14 października i potrwa do 16 października. Przesłuchania konkursowe będą się odbywać w sesji porannej w godz. 10.00-14.00 oraz wieczornej w godz. 17.00-20.00. Tym razem pianiści staną przed wyzwaniem zagrania 45–55-minutowego recitalu, obowiązkowo uwzględniającego w programie m.in. wybraną sonatę i wybrany pełny cykl mazurków.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina potrwa do 23 października 2021 roku.

Dodaj swój komentarz!

avatar