Z Tychów pociągiem nad Adriatyk

4
14376
Rijeka miasto w północno-zachodniej Chorwacji. Fot. Wikipedia.

RegioJet zgłosił wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa przez Tychy do Rijeki i Splitu na Chorwacji. Jak informuje portal zdopravy.cz, pociąg będzie kursować trzy razy w tygodniu w sezonie letnim 2022r.

Mowa o pociągu, który rozpocznie kurs w Krakowie o 15:30 i przez Katowice (odjazd o 16:28), Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz, Zagrzeb dotrze do Ogulina. Tu zostanie rozłączony. Jedna jego część pojedzie do Splitu (przyjazd o 12:21), druga do Rijeki (przyjazd o 8:36). W składzie ma być od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia.

Powrót ze Splitu zaplanowano na godzinę 15:30 (z Rijeki o 18:35). Pociąg ma docierać do Krakowa o 12:12 następnego dnia. RegioJet chce jeździć do Chorwacji z Polski we wtorki, piątki i niedziele, z Chorwacji do Polski w środy, soboty i poniedziałki od 15 czerwca. Zapewne wcześniej nastąpi uruchomienie pociągu nocnego z Przemyśla do Pragi.

Drugi z pociągów sezonowych wciąż będzie kursować z Pragi, ale ominie on Budapeszt. O tym jakie zmiany szykuje RegioJet dla swojego sztandarowego produktu piszemy w tym miejscu.

Źródło: Rynek Kolejowy

4
Dodaj swój komentarz!

avatar
Daria
Daria

Ciekawa jestem jaka będzie cena, i czy będzie zachęcająca 🙂

Daniel
Daniel

Sprawdzałem ostatnio na omio i z Pragi do Splitu teraz wychodziło na 5 osób niecałe 500 w jedną stronę

Simi
Simi

Za długo, ludzie wybierają pociąg wtedy gdy mogą dojechać szybciej niż autem. Rodzina nie pojedzie bo cena pewnie ok. 500 PLN. Tylko singlom się będzie opłacać

Daniel
Daniel

A po co się spieszyć? 😁