Projekt „Lacus” czyli wokół tyskiego Jeziora Paprocańskiego

0
689

Muzeum Miejskie w Tychach startuje z nową propozycją edukacyjną. Kieruje się na obszar unikalny i jeszcze niezbadany – Jezioro Paprocańskie.  Te stanie się centrum zainteresowania oraz inspiracją dla działań kreatywnych z pogranicza nauki i sztuki, a jako bohater – przybliży zagadnienia związane z biologią, geografią, fizyką i chemią. Czekają warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów.

– Zaczynamy już na początku czerwca roku kameralnymi kreatywnymi plenerowymi warsztatami rodzinnymi. To propozycja nie tylko dla najmłodszych w wieku przedszkolnym – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Gotowi wyruszyć we wspólną wodną podróż? – pytaja organizatorzy.

 

Pierwsza odsłona projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych przygód i podróżniczych wyzwań sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi. To tu odkryjesz i poznasz tajemnice Jeziora Paprocańskiego, a przy tym w kreatywny i oryginalny sposób spędzisz czas! Czekają zadania wzbudzające chęci odkrywania i eksploracji swojego najbliższego otoczenia, a także pobudzające zmysły. Efektem warsztatów będzie stworzenie pracy plastycznej – jej bazą stanie się model jeziora i materiały zgromadzone podczas warsztatów.

data: 5 czerwca 2021 (sobota), godz. 10.00–12.00, 13.00–15.00 i 16.00–18.00
miejsce zbiórki: Ośrodek Rekreacyjny Paprocany (pomiędzy boiskiem do koszykówki a wodnym placem zabaw), Tychy
zapisy: Paulina Niemczyk, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e-mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

 

Dodaj swój komentarz!

avatar