Dwie premiery MDK

0
99
„Dulska”. Fot. Grzegorz Krzysztofik

Grupy teatralne związane z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 w ostatnim czasie wystawiły dwie premiery. 27 maja w Teatrze Małym odbyła się premiera spektaklu „Bieguni” w wykonaniu Autorskiego Teatru Ruchy Wampa, natomiast 31 maja na deskach sceny MDK nr 1 Grupa Teatralna Pi-Yinga po raz pierwszy przed publicznością zaprezentowała „Dulską”, spektakl oparty na sztuce Gabrieli Zapolskiej. Oba przedstawienia łączy reżyser i opiekun grup – Monika Szydłowiecka.

Co ciekawe, pomimo że spektakle były grane pierwszy raz przed żywą publicznością, mają na swoim koncie festiwalowe nagrody. „Dulska” wygrała XXX Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży oraz zajęła 1. miejsce w Żywcu na festiwalu „Moja Pasja”. Wampa natomiast wrócił z drugim miejscem z Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Skibowisko” we Wrocławiu. Festiwale te odbyły się w formule online.

Oba spektakle dostały się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Heca” w Płocku. Zatem pani Szydłowiecka wraz z wychowankami będzie mogła pochwalić się kolejnymi nagrodami. Wkrótce poinformujemy czy to będą miejsca 2. i 3. miejsce czy ( czego życzymy z całego serca) 2. i 1.

Szerzej temat traktujemy w jednym z najbliższych numerów „Twoich Tychów”

Dodaj swój komentarz!

avatar