Hokej: Mistrz nie zagra o złoto

0
245

Hokeiści GKS Tychy przegrali dziś z Cracovią 1:4 w 6. meczu półfinałowej serii i nie zagrają w finale. Nie licząc ostatniego sezonu, taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od ośmiu lat – od 2013 roku.

Po 5 spotkaniach Cracovia prowadziła w serii 3:2 i na szósty mecz tyszanie pojechali do Krakowa. Zaczęło się kiepsko dla tyszan, bo już w 3 min. krążek wpadł do bramki Raszki. Sędziowie jednak nie uznali gola. GKS zaatakował z większym impetem,  Kowalówka niezbyt się napracował, bo groźnych sytuacji tyszanie stwarzali niewiele. W 8 minucie cieszyli się gospodarze – podanie Sołowjowa otworzyło Kapicy drogę do tyskiej bramki. Hokeiści GKS nadal próbowali, jednak Cracovia nie popełniała błędów, a Kowalówka łap każdy krążek zmierzający do bramki. Wymiana ciosów trwała do końca pierwszej połowy, ale nie przyniosła zmiany wyniku.

Niestety, już w drugiej minucie kolejnej odsłony Cracovia podwyższyła po indywidualnej akcji Nemeca. GKS rzucił się do ataku – Bizackiemu z niebieskiej, Seedowi, Cichemu nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Kluczem do sukcesu Cracovii była gra defensywna, która nie pozwala tyszanom rozwinąć skrzydeł. Ale w tym meczu gospodarze byli rówież skuteczniejsi – w 32 min. na 3:0 podwyższył Goodwin.

29 sekund potrzebowała Cracovia w trzeciej tercji na strzelenie kolejnej bramki. Tym razem celnym uderzeniem popisał się Sołowjow i po tym golu w tyskiej bramce Raszkę zastąpił Murray. Dwukrotnie w tej tercji GKS grał w przewadze i tę drugą wykorzystał w 52 min. Komorski, zdobywając honorowego gola po podaniu Dupuy’a. W 58 min. Krzysztof Majkowski wycofał bramkarza, ale nie przyniosło to efektu…

GKS Tychy przegrał w półfinałowej serii 2:4 i znalazł się poza finałem. O złoto zmierzą się Cracovia i JKH GKS Jastrzębie, które wyeliminowało GKS Katowice.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).

1:0 Damian Kapica – Jewgienij Sołowjow (8 min.)

2:0 Erik Nemec – Tomas Franek (22 min.)

3:0 David Goodwin – Darcy Murphy (32 min.)

4:0 Jewgienij Sołowjow – Jeremy Welsh (41 min.)

4:1 Filip Komorski – Jean Dupuy – Bartłomiej Pociecha (52 min.)

GKS Tychy; Raszka (Murray) – Kotlorz, Pociecha; P. Szczechura, Komorski, Jeziorski – Seed, Martin; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Novajovsky, Biro; Dupuy, Rzeszutko, Wronka – Bizacki, Ciura; Witecki, Galant, Marzec.