Marzec kulturalnie

0
374

Spektakle, wystawy, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi – to i wiele innych atrakcji oferują w marcu tyskie instytucje kultury.

TEATR MAŁY W TYCHACH

5.03.2021, godz.: 9.30 Teatr Gry i Ludzie „Koty Trzy” / Scena młodego widza/ spektakl online – dostępny na YT Teatru Małego

„Koty Trzy” – wesoły i bardzo kolorowy interaktywny spektakl dla najmłodszych dzieci (dzieci w wieku przedszkolnym). W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im całkiem śmieszne i „wybuchowe” historie. Kto jest ciekawy, co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie i czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko, musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi „kocia muzyka”.

Reżyseria: Maciej Nogieć. Występują: Ania Kandziora/Katarzyna Jastrzębska, Justyna Świętojańska/Alicja Szymkiewicz, Magda Tramer/Agata Majewska

6.03.2021, godz.: 16.00 Teatr Gry i Ludzie „Mama bohatera” /Scena młodego widza / Bilety 20, 25 zł Teatr Mały w Tychach

„Mama bohatera” to opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana. Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha, muzyka: Kamil Zawiślak. Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek, Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć , Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć, Kostiumy Dorota Hyla.

7.03.2021, godz.: 17.00, Hanna Banaszak – koncert, /bilety 50 zł/ Teatr Mały

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Artystka wystąpiła w kilku filmach m.in. „Słona róża” i „Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy” (1981), zaśpiewała arię ze „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „Siekierezada” (1985). Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J.Brodskiego, W.Szymborskiej, J.Kaczmarskiego… Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina, Ellingtona…

Artystka w swoim dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki Waldemar Dąbrowski uhonorował ją srebrnym medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc…, a także laureatką kilku nagród festiwalowych. W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon. W roku 2014 wręczono jej nominację do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. W tym samym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

8.03.2021, godz.: 18.00, 20.15. Wieczorek pożegnalny/impreza gościnna/bilety 100 zł/ Teatr Mały

Francuska komedia ze smakiem. Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację? To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa. Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu… Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie.

Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz, Scenografia: Wojtek Stefaniak,

Wystąpią: Katarzyna Skrzynecka, Janusz Chabior, Piotr Gąsowski

11.03.2021, godz.17.00 „Piękno scen niepozornych. Jan Vermeer” To jest sztuka!
Pasaż Kultury Andromeda/ Wstęp wolny

Johannes Vermeer. Tak mało o nim wiemy. Fascynuje i zachwyca. I tak niewiele płócien.
Kim są kobiety czytające listy? Kto do nich pisał i o czym? W czym tkwi siła portretu najsłynniejszej dziewczyny z perłą? Jak namalować ciszę? O tym i o najsłynniejszym pejzażu świata usłyszycie od gospodyni projektu „To jest sztuka!”.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Czapla-Durska.

13.03.2021, godz.: 18.00. Artyści z Kabaretu Pod Wyrwigroszem – nowy program YES:) /impreza gościnna/bilety 70 zł/ Teatr Mały

BEATA RYBARSKA, ANDRZEJ KOZŁOWSKI i ŁUKASZ RYBARSKI to zawodowi aktorzy, zatem w programie nie zabraknie talentów rodem z teatru komediowego. Gospodarzem programu i prowadzącym, jest pandemiczny zdobywca internetu, czyli „Łukasz Rybarski YES:)”. Dzięki temu, program jest mieszanką gatunków, bo oprócz skeczy będzie również Stan-dup, oraz brawurowe parodie największych przebojów muzycznych.

MUZEUM MIEJSKIE I TYSKA GALERIA SPORTU

Od wtorku, 2 lutego 2021 roku, wróciła możliwość zwiedzania wystaw oraz stacjonarnych zakupów wydawnictw i gadżetów Muzeum Miejskiego w Tychach (więcej informacji: zamowienia@muzeum.tychy.pl. Więcej informacji o dostępnej ofercie wydawnictw i gadżetów). Jest także możliwe indywidualne zwiedzanie wystaw oraz w grupach liczących nie więcej niż 5 osób.

Muzeum Miejskiego w Tychach szczególnie zachęca do zwiedzenia sportowego placu budowy socjalizmu. W otwartej, 16 października 2020 roku, najnowszej sportowej wystawie „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”. To niezwykła podróż do świata sportu z czasów początku socjalizmu, gdzie prezentujemy najbardziej charakterystyczne cechy i symbole kultury fizycznej w Polsce w okresie tzw. stalinizacji. Wystawę można obejrzeć do 20 marca 2021 roku.

Zwiedzających wystawę Muzeum Miejskie prosi, by zachować środki ostrożności i stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

11.03.2021, godz.: 18.00 – 20.00 Magia sportowego radia online – spotkanie online z Jerzym Górą, dziennikarzem sportowym z Polskiego Radia Katowice, towarzyszące wystawie czasowej „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”.

18 stycznia 1954 roku po raz pierwszy pojawił się na antenie Polskiego Radia Katowice magazyn sprawozdawczy „Z mikrofonem po boiskach” – pierwsza audycja sportowa nadawana „na żywo” w historii polskiej radiofonii. Tematem spotkania z redaktorem Jerzym Górą z Polskiego Radia Katowice będzie rola oraz znaczenie sportowego radia kiedyś i obecnie.

Jerzy Góra to wieloletni szef redakcji sportowej Polskiego Radia Katowice. Pracuje w nim od 1978 roku z przerwami m.in. na szefowanie na Stadionie Śląskim i Polskiej Lidze Hokeja. Redaktor J. Góra był wysłannikiem radia na największe imprezy sportowe – igrzyska olimpijskie, piłkarskie mistrzostwa świata i Europy. W 2020 roku został laureatem konkursu „Silesia Press” za cykl programów „Widziane z Góry”.

prowadzi: Piotr Zawadzki

spotkanie online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) i Tyskiej Galerii Sportu (@TyskaGaleriaSportu)
dostęp bezpłatny

 

18.03.2021, godz.: 18.00 – 20.00 Spotkanie online z Joanną Gierak–Onoszko, autorką „27 śmierci Toby’ego Obeda”

Gościem siódmego spotkania z cyklu „Dom jest jak człowiek” będzie Joanna Gierak–Onoszko, autorka książki „27 śmierci Toby’ego Obeda”, wydanej w maju 2019 roku nakładem Wydawnictwa Fundacji Instytut Reportażu „Dowody na istnienie”, nagrodzonej Nike Czytelników 2020.

Reportaż o historii Kanady, okrutnej próbie wymazania kultur i o tym, jak wielką cenę płacą za to współcześni. To też przestroga uniwersalna w swym przekazie – o niewinnych początkach zachłanności; o szacunku i jego braku; o tym, jak głębokie i daleko idące konsekwencje może mieć przyzwolenie na wykluczenie; o tym, jak, i czy w ogóle, wzrasta człowiek, którego pozbawiono korzeni; o bólu, który zostaje w narodzie przez pokolenia i o tym, jak niebezpieczne jest preparowanie historii i wymazywanie dziejów; w końcu o tym także, ile kosztuje odwrócenie wzroku. To reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Joanna Gierak–Onoszko – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Szkoły Reportażu; do 2018 roku dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”. Publikowała też m. in. w „Dużym Formacie”, „Piśmie. Magazynie opinii” i „Non/fiction – nieregularniku reporterskim”; laureatka nagrody dla najlepszego reportażu prasowego na Festiwalu Wrażliwym za tekst o międzynarodowej akcji ewakuowania psa z Aleppo (2017); nominowana do Polsko–Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego za reportaż o lekarzach i wolontariuszach pomagających uchodźcom w Berlinie (2015); zajmuje się bohaterami drugiego planu; „27 śmierci Toby’ego Obeda” to jej debiut książkowy, owoc dwóch lat spędzonych w Kanadzie.

prowadzi: Anna Kura

spotkanie online: streaming live na facebookowych profilu Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) dostęp bezpłatny

25.03.2021, godz. 18.00-20.00, O kulach po marzenia online – spotkanie online z amp futbolistami Jackiem Koniecznym i Kamilem Nowakiem

Amp futbol to dyscyplina sportu, o której zrobiło się głośno w ostatnich latach za sprawą dobrych wyników naszej reprezentacji. Polacy to w końcu aktualni brązowi medaliści Mistrzostw Europy i ćwierćfinaliści Mistrzostw Świata. Tychy z kolei mają swoich przedstawicieli w amp futbolowej ekstraklasie. Są to Jacek Konieczny i Kamil Nowak, którzy opowiedzą o swojej pasji.

Jacek Konieczny i Kamil Nowak to zawodnicy Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko–Biała, drużyny Amp Futbol Ekstraklasy. Razem z zespołem w 2019 roku zdobyli mistrzostwo Polski, a na swoim koncie mają również jeden srebrny i dwa brązowe medale krajowego czempionatu. J. Konieczny jest również zawodnikiem reprezentacji Polski, w której zdobył już dwie bramki.

prowadzi: Kamil Hajduk
spotkanie online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach

Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO

  • 06.03.2021, godz.: 19.00 Dominik Nawa/ Mediateka – TychyNEXT
  • 12.03.2021, godz. 19.00 AUKSO CLASSICS: HAYDN – SYMFONIE 97 & 100 WOJSKOWA / Mediateka
  • 20.03.2021, godz. 11.00 Aukso 4 kids
  • 21.03.2021, godz.12.00 AUKSO ON/SIDE – MATINEÉ – PHILIP GLASS/ Mediateka

 

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY

8.03.2021, Dzień Kobiet z MCK

„Tyski Szlak Kobiet” i „Nasze dziewczyny z osiedla” to dwa projekty realizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Tyskiego Banku Kultury. Pierwszy opowiada o kobietach z przeszłości – które miały znaczący wpływ na rozwój i życie mieszkańców Tychów i poprzez swoje działania na stałe wpisały się na karty historii miasta, drugi pokazuje oblicza i historie współczesnych tyszanek. A kiedy najlepiej mówić o kobietach, jak nie 8 marca?

Tyskie osiedla świętują Dzień Kobiet!

Za sprawą projektu „Nasze dziewczyny z osiedla”, którego autorką jest malarka Justyna Biskup-Naumienko, tyskie osiedla będą świętować Dzień Kobiet tak naprawdę przez cały miesiąc. Począwszy od 8 marca, codziennie na Facebooku Miejskiego Centrum Kultury będziemy publikować po jednym z 21 portretów, namalowanych przez Justynę Biskup-Naumienko, przedstawiających tyszanki, których imiona są zgodne z nazwami tyskich osiedli.

Kto chociaż raz był w Tychach, wie, że tutejsze osiedla są nazwane literami alfabetu. Nie każdy jednak wie to, że mają one swoje rozwinięcie – ich pełne nazwy są żeńskimi imionami. Pomysłodawczyni projektu po przeprowadzeniu się do Tychów również ze zdziwieniem odkryła, że „A” to Anna, „C” to Celina, a „T” to Teresa. Ponieważ motyw kobiety jest głównym tematem jej prac artystycznych, zamarzyła o zrealizowaniu wystawy, w której namaluje kobiety pochodzące stąd, noszące takie imiona jak nazwy osiedli. Tak zrodził się pomysł na projekt „Nasze dziewczyny z osiedla”, a Tyski Bank Kultury umożliwił jego realizację. W ramach projektu zostanie wydany album, w którym znajdziemy krótki rys historyczny miasta, napisany przez dr. Patryka Oczko, oraz historię każdej ze sportretowanych tyszanek. Wystawa na żywo będzie prezentowana w przestrzeni „Okno na kulturę” w Gemini Park Tychy w dniach od 12 do 17 kwietnia. Ostatnie dwa dni wystawy, tj. 16 i 17 kwietnia będą zwieńczone działaniami artystycznymi autorki wystawy.

„Tyski Szlak Kobiet” czyli herstoria w Tychach

„Tyski Szlak Kobiet” to projekt, którego pomysłodawczynią jest Alina Bednarz – tyszanka z urodzenia i wyboru. Germanistka, aktywistka społeczna, zaangażowana w działania na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, radna Sejmiku Województwa Śląskiego (2018-2023). Prywatnie pasjonatka historii Górnego Śląska, a w szczególności kobiet mieszkających w tym regionie. Pomysłodawczyni projektu „Patriotki ze Śląska” i współautorka wielu książek zawierających biografie kobiet związanych ze Śląskiem. Swoją pasję do odkrywania dziedzictwa kobiet, opisywania go i upamiętniania, postanowiła przenieść na grunt rodzinnego miasta, aby przedstawić sylwetki mieszkanek miasta, które miały znaczący wpływ na jego rozwój.

Projekty realizowane przez Alinę Bednarz mają wspólny mianownik, którym jest termin herstoria (od ang. her – jej i story – historia). Określenie to jest stosowane od lat 60. i oznacza perspektywę włączającą opowieści kobiet do równoważnej narracji historycznej i należnego kobietom w niej miejsca.

W ramach projektu ukaże się w wersji elektronicznej publikacja „Tyski Szlak Kobiet. Spacerownik”, prezentująca nie tylko portrety tyszanek, ale również kalendarium wydarzeń ważnych dla Polek, historię ruchu kobiecego na Górnym Śląsku do 1939 roku oraz krótki rys historyczny miasta Tychy. Nie bez znaczenia jest podtytuł „Spacerownik”, ponieważ autorka wytyczyła dwa szlaki po Tychach, dzięki którym będzie można wybrać się w miejsca związane z życiem bohaterek publikacji. Doskonałym uzupełnieniem i przewodnikiem podczas tych wycieczek będzie „Spacerownik” w aplikacji Action Track, który wskaże geolokalizacje poszczególnych punktów i udostępni najważniejsze informacje związane z odwiedzanym miejscem.

Spacerowniki będą udostępnione na wiosnę, jednak już teraz wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Tychach zapraszamy na spotkanie z autorką publikacji Aliną Bednarz w ramach cyklu „Portrety Literackie”, które odbędzie się 8 marca o godz. 17.00 w Mediatece w Tychach. Spotkanie poprowadzi dr Halina Sobańska, ekspertka historyczna projektów „Patriotki ze Śląska”.

Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, które dostępne są od 1 marca w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej w Mediatece. Ich liczba uzależniona jest od rządowych wytycznych dotyczących epidemii. Telefon: 32 438 04 75.

15.03.2021, VII edycja Tyskiego Banku Kultury

Masz w głowie kreatywne pomysły, których jeszcze nie udało Ci się zrealizować? Planujesz projekt artystyczny, ale nie wiesz, jak się za niego zabrać? Opisz pomysł, złóż wniosek i działaj z Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Dobrze już znany Tyski Bank Kultury rusza w tym roku już po raz siódmy, ale w zmienionej formule, pozwalając na całoroczne składanie wniosków wszystkim tyszanom, którzy zaskoczą ciekawym pomysłem artystycznym. Bez względu na to, czy planujesz coś naprawdę dużego, czy może myślisz o mikroprojekcie – Tyski Bank Kultury daje możliwość zrealizowania tego, co dopiero chodzi Ci po głowie. Specjaliści z MCK Tychy pomogą usystematyzować pomysły, stworzyć plan działania i zachęcić mieszkańców Tychów do udziału w Twojej inicjatywie, a przede wszystkim – sfinansują ją!

Nieważne, ile masz lat – jeśli piszesz, muzykujesz, malujesz, rzeźbisz, grasz, czy też spełniasz się w innych dziedzinach sztuki – chętnie zainwestujemy w Twój talent i zaprezentujemy go na tyskiej scenie kultury.

Na Twoje pomysły czekamy od 15 marca do końca października, tak, aby jeszcze w roku 2021 móc zrealizować Twoją wizję! 12 marca odwiedź stronę www.kultura.tychy.pl, zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Czekamy właśnie na Ciebie – bo tu rodzą się pomysły!

16.02.- 13.03.2021 r. Wystawa obrazów poplenerowych z XXVIII edycji Konkursowego Pleneru Malarskiego dla Malarzy Nieprofesjonalnych LATO 2020

Zapraszamy na tradycyjne zwiedzanie wystawy obrazów, które powstały w ramach XXVIII edycji Konkursowego Pleneru Malarskiego dla Malarzy Nieprofesjonalnych LATO 2020!

Wystawa zagości w galerii handlowej Gemini Park Tychy (ul. Towarowa 2c), gdzie będzie można oglądać wystawę prac powstałych podczas Pleneru Malarskiego dla Malarzy Nieprofesjonalnych w 2020 roku.

W konkursowym plenerze wzięło udział 17 Artystów, którzy wykonali po dwie prace o tematyce Lato 2020:
Renata Bartecka – Grochla I nagroda
śp. Piotr Machinek II nagroda
Danuta Nowacka III nagroda
Jan Nowak III nagroda
Alicja Zdunek III nagroda
Justyna Biskup-Naumienko
Zbigniew Czarnecki
Małgorzata Kucia
Janina Matysiewicz
Alicja Mecner
Krystyna Nowak
Elżbieta Piotrowska
Jolanta Podmokły
Arkadiusz Stańczykowski
Urszula Stodulska
Dagmara Tupiec
Wanda Wolna

W piątki (od 18:00 do 20:30) i soboty (od 12:00 do 16:00) zapraszamy na działania zainspirowane wieloletnią tradycją pleneru pt. „Żywe Obrazy” w wykonaniu instruktorek i animatorek kultury z Klubu Wilkowyje MCK – Anny Swobody i Aliny Bachary.

19 i 21.03.2021 r. Niemożliwe? Nie dla Polaków. Miniwywiad z podróżnikiem.

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na spotkanie z podróżnikiem. W tym miesiącu będzie to Kamil Stalica. Samodzielne podróżowanie po świecie było naturalnym krokiem, który rozpoczęli jego rodzice. Kamil całe życie szwendał się po urokliwych zakątkach Europy i świata. Każdego roku realizuje kilka celów oznaczonych na mapie. Swego czasu wraz z partnerką postanowili wyruszyć w niezwykła podróż dookoła świata. Przygotowania zajęły rok, jednak należy przyznać, że było warto! W listopadzie 2019 roku polecieli do Ameryki Południowej, od której rozpoczęli swoją podróż życia. Wszystko przebiegało cudownie, nawet w styczniu gdy przylecieli do Chin nic nie zapowiadało że już niedługo świat odwróci się do góry nogami. Jak wyglądało podróżowanie po Chinach i krajach Azji, gdy wybuchła epidemia koronawirusa? Możecie się przekonać słuchając wywiadu z Kamilem Stalicą który będzie opublikowany na Facebooku i YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Bajkoteka dla dzieci, soboty/ godz. 11.00/ Biblioteka Główna (Mediateka).

  • 6 marca – Baranek Shaun: Farmageddon
  • 13 marca – Robaczki z Zaginionej Doliny
  • 20 marca – Robaczki z Zaginionej Dżungli
  • 27 marca – Naprzód

Klub Motyli Książkowych/ wtorki/17:00/Biblioteka Główna (Mediateka)

Sztuka X Muzy: Związki, więzi, relacje/czwartki/17:00/Biblioteka Główna (Mediateka)

  • 4 marca – Emma (2020, reż. Autumn de Wilde, 120 min.)
  • 11 marca – Babyteeth (2019, reż. Shannon Murphy, 120 min.)
  • 18 marca – Na noże (2019, reż. Rian Johnson, 125 min.)

8.03.2021/ godz. 17.00/ Portrety Literackie/ O patriotkach ze Śląska i poszukiwaniu, odkrywaniu i opisywaniu kobiecych historii – spotkanie z Aliną Bednarz / Biblioteka Główna (Mediateka)

11.03.2021/ godz. 14.00/ Dyskusyjny Klub Książki: Posłuszna żona – Kerry Fisher/ Filia nr 3 (ul. Batorego 9).

17.03.2021/ godz. 18.00/ Tury Kultury: Krzysztof Respondek /Biblioteka Główna (Mediateka)

18.03.2021/godz.17.00/ Dyskusyjny Klub Książki: Uległość – Michel Houellebecq/ Biblioteka Główna (Mediateka) – spotkanie on-line

25.03.2021/godz. 18.00 Czwartki z paletą: Alfons Mucha – artysta z przypadku – opowiada Agnieszka Kijas/ Biblioteka Główna (Mediateka)

UWAGA! Liczba miejsc na wszystkie spotkania jest ograniczona. Obowiązują wejściówki, które odebrać można w Dziale Muzycznym (Mediateka) – tel. 32 438 04 75.

Zapisy na spotkania dla dzieci odbywają się w Dziale dla dzieci (Mediateka) tel. 32 227 83 11.

Wszystkie spotkania w MBP odbywają się zgodnie z wytycznymi rządowymi i w reżimie sanitarnym. Prosimy o śledzenie zakładki Komunikaty, gdyż tam znajdują się wszystkie zmiany w funkcjonowaniu naszej biblioteki, zmiany godzin otwarcia placówek i ważne informacje dla czytelników.