Nowoczesne grzejniki na podczerwień do łazienki

0
130
Ogrzewanie na podczerwień

Czy da się połączyć użyteczność z wyjątkowym designem? Zdecydowanie tak! Przykład? Nowoczesne grzejniki na podczerwień – ogrzewanie i lustro w jednym. Dowiedz się więcej na temat tej estetycznej technologii.

Wydajne ogrzewanie łazienki

Nie każdy może sobie pozwolić na dużą łazienkę, dlatego lepiej jej dodatkowo nie zagracać dużymi i nieestetycznymi kaloryferami. Nowoczesna technologia dąży do minimalizacji urządzeń grzewczych, a doskonałym przykładem są między innymi grzejniki na podczerwień. Te niezwykłe urządzenia mają wiele zalet z technicznego i designerskiego punktu widzenia.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Problemem klasycznego ogrzewania są duże straty energii, które generują koszty w postaci zmarnowanego surowca. Dlatego jedną z największych zalet ogrzewania na podczerwień jest generowanie ciepła przy wykorzystaniu niemal całej pobranej energii elektrycznej. Panele na podczerwień wprowadzają do obiegu pomieszczenia promieniowanie, które przemieszczając się po pomieszczeniu w formie fal elektromagnetycznych, są pochłaniane przez ludzki organizm, napawając uczuciem przyjemnego ciepła.

Inne zalety ogrzewania podczerwienią

✓ Korzystny wpływ na zdrowie – technologia ogrzewania podczerwienią niesie za sobą pozytywne skutki zdrowotne. Poprawia krążenie i wzmaga układ odpornościowy.

✓ Równomierne ciepło – w każdym miejscu pomieszczenia ciepło jest odczuwane w takim samym stopniu.

✓ Zdrowe środowisko – ogrzewanie na podczerwień, w przeciwieństwie do ogrzewania piecem, nie emituje szkodliwych spalin.

✓ Wyjątkowy design – panele grzewcze to idealne ogrzewanie do łazienki. Czarne panele grzewcze są niezwykle nowoczesne i eleganckie. Na rynku dostępne są także panele grzewcze lustra, które jednocześnie ogrzewają pomieszczenie i spełniają rolę lustra łazienkowego.

Oczywiście urządzenie nie jest pozbawione negatywów. Wady paneli grzewczych to brak możliwości ogrzania wody oraz konieczność wysokiej szczelności pomieszczenia. W przeciwnym razie panel będzie pobierał więcej prądu, starając się wyrównać stale uciekającą temperaturę.

Mata grzewcza jako ogrzewanie podłogowe łazienki

Entuzjaści ciepłych stóp również będą zadowoleni z zastosowania ogrzewania podczerwienią. Ogrzewanie podłogowe łazienki z matą grzewczą jest niezwykle komfortowe. Mata grzewcza na podczerwień jest prosta w montażu, również pod podłogą. Wymaga zdecydowanie mniej ingerencji niż klasyczne ogrzewanie podłogowe. Można ją umieścić w okolicach wanny czy prysznica i delektować się przyjemnym ciepłem stóp po wyjściu z kąpieli.

Czarny panel grzewczy nada Twojemu wnętrzu niezwykłej klasy. To doskonały wybór nie tylko do łazienki, lecz także do salonu czy nawet eleganckich miejsc komercyjnych. Panel w formie lustra to z kolei bardzo pomysłowe i optycznie powiększające przestrzeń rozwiązanie.

Dodaj swój komentarz!

avatar