Czy zagraniczni bukmacherzy są lepsi od krajowych?

0
29
Wykonanie rzutu rożnego

Wielu graczy z nostalgią wspomina czasy, kiedy to można było legalnie korzystać z usług wielu zagranicznych bukmacherów. Często wizja dostępnych niegdyś firm jest nieco wyidealizowana. Co więcej, do tej pory wielu graczy różnymi dostępnymi sposobami omija ograniczenia i korzysta z usług spółek nieposiadających odpowiedniej licencji. Najważniejsze pytanie brzmi – czy rzeczywiście zagraniczni bukmacherzy są lepsi od krajowych?

Pomijając czysty sentyment, nieco wyższe kursy i grę bez podatku istnieje szereg negatywnych konsekwencji, związanych z użytkowaniem zagranicznych firm, które nie mają wymaganych przez polskie prawo pozwoleń i od momentu nowelizacji ustawy hazardowej, działają na naszym rynku nielegalnie. Często gra jest zdecydowanie nie warta świeczki. Wspomniane zmiany prawne, zainicjowały powstanie wielu nowych legalnych polskich bukmacherów, którzy swoją ofertą i bonusami, pozwalają na godną grę bez najmniejszych obaw o karne represje.

Bieg sztafetowy

Czemu warto wybrać legalnych polskich bukmacherów?

Choć w większości polskich bukmacherów należy płacić podatek, który skutecznie odstrasza weteranów obstawiania, jest wiele innych profitów, które rekompensują tę kwestię. Jedną z nich są liczne promocje, które m.in. niwelują wspomniany podatek. Przykładem jest Fortuna, oferująca tzw. happy hours, wiążące się z grą bez podatku, czy też firma Betfan, w której nieprzerwanie możemy korzystać z możliwości gry bez dodatkowych należności wobec państwa. Ogromną zaletą legalnych polskich bukmacherów są  bonusy powitalne na start, które oferują sporo dodatkowych środków na rozpoczęcie przygody z konkretną spółką. Promocje i pakiety powitalne to nie jedyny argument, który obala teorię, że zagraniczni bukmacherzy są lepsi od krajowych. Działanie firmy, posiadającej koncesję Ministerstwa Finansów regulowane jest przez konkretne przepisy, co zmniejsza ryzyko decyzji krzywdzących graczy. Ponadto legalne marki zapewniają nieustanne wsparcie poprzez wykwalifikowanych pracowników. Głównym chyba jednak zaletą przechylając szalę na korzyść rodzimych bukmacherów jest fakt legalności i bezpieczeństwa, który wyklucza jakikolwiek zmartwienia o możliwe konsekwencje z tytułu łamania polskiego prawa.

Gra u zagranicznych bukmacherów – konsekwencje

Bez wątpienia są osoby, które wybierają podwójne ryzyko i oprócz nietrafionych zakładów, narażają się na konsekwencje prawne, grając u zagranicznych bukmacherów. Warto jednak przemyśleć takie postępowanie i zastanowić się nad ewentualnymi reperkusjami. Korzystając z usług firmy, nie posiadającej koncesji w świetle obowiązującego prawa jest przestępstwem skarbowym. W momencie egzekwowania naszych nielegalnych poczynań odpowiednie organy nakładają na nas dotkliwą karę finansową, która objawia się nie tylko w utracie wygranej wraz z postawioną stawką, ale także indywidualnie ustaloną karą, która może wynieść wiele tysięcy złotych. Ryzykowny jest też sam proces obstawiania ze względu na brak aspektów prawnych, w których świetle działa spółka. Grając u zagranicznego bukmachera, musimy liczyć się z brakiem jakiegokolwiek wsparcia ze strony organów sądowniczych. Jeśli nawet zdarzenia naszych zakładów będą wytypowane poprawnie, firma może nie wypłacić nam pieniędzy za trafiony kupon, a my nie zrobimy z tym absolutnie nic. Niejednokrotnie wielu użytkowników nielegalnych marek narzekało na niesprawiedliwe rozstrzygnięcia ich zakładów. Niestety we wspomnianych przypadkach nieuczciwe działanie bukmachera jest całkowicie dopuszczalne.
Mecz na stadionie
Niewiele większe kursy i gra bez podatku w ostatecznym rozrachunku, nie są wystarczającymi profitami, by zrekompensować ewentualne straty poniesione z tytułu gry u nielegalnego w Polsce bukmachera. Czasochłonne zorganizowanie sobie możliwości gry u poza krajowej firmy, konsekwencje prawne, lub nierzetelność regulowanej przez Polskie prawo marki – to dostateczne ostrzeżenia, by odejść od pomysłu nielegalnych rozgrywek. Ponadto coraz bogatszy rynek polskich bukmacherów, wzmaga konkurencję. Przekłada się to na polepszające się oferty i regularne promocje dla graczy. Warto więc skorzystać z oferowanych możliwości i przestać opierać się na dawnych przyzwyczajeniach i przekonać się do popartego argumentami stwierdzenia, że zagraniczni bukmacherzy nie są lepsi o krajowych firm.

Dodaj swój komentarz!

avatar