Black Friday czy Cyber Monday?

0
84
Zakupy w internecie

Początkowo wszyscy miłośnicy wyprzedaży nie mogli się doczekać Black Friday, czyli corocznego święta, które pozwalało zaoszczędzić na większych zakupach. Z czasem dołączył do niego Cyber Monday, co wprowadziło małe zamieszanie.

  1. Kultowe święto wyprzedaży
  2. Całotygodniowe wyprzedaże z okazji Black Friday
  3. Co to jest Cyberponiedziałek?
  4. Całotygodniowe promocje na Cyber Monday

Wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy lepiej szukać okazji podczas Czarnego Piątku, czy może lepiej poczekać do Cyfrowego Poniedziałku. Sprawy nie ułatwiło to, że wiele sklepów zaczęło ogłaszać Black Weeks, a więc całotygodniowe wyprzedaże. Jeżeli zależy ci na skorzystaniu z najniższych cen, poniżej znajdziesz poradnik zakupowy, który pozwoli ci wyszukać najlepsze okazje podczas każdego z tych świąt.

Wywodzący się z USA black friday bardzo szybko stał się popularny również w innych krajach. Nic w tym dziwnego, skoro niektóre sklepy oferują wówczas naprawdę atrakcyjne promocje. W zależności od typu asortymentu można trafić na zniżki sięgające 70-80%. Tym samym rzecz, która standardowo kosztuje 1000 złotych, można czasami kupić za 300-400. Jeżeli więc ktoś planuje większe zakupy, to Black Friday wydaje się idealnym czasem na ich zrobienie. Największą zaletą święta wyprzedaży jest to, że obejmuje wszystkie kategorie produktów. Obecnie trudno nawet znaleźć coś, co nie zostałoby przecenione podczas Czarnego Piątku. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, gdy promocje wcale nie są tak atrakcyjne, jak obiecują sprzedawcy. Najlepiej więc ograniczyć zakupy wyłącznie do zaufanych sklepów internetowych, gdzie można łatwo zweryfikować, czy nowa cena jest dla klienta atrakcyjna. Tegoroczne wyprzedaże będą miały miejsce już 27 listopada (w większości przypadków święto wypada w ostatni piątek tego miesiąca).

Chociaż Czarny Piątek to świetna okazja na zrobienie zakupów, klienci nie zawsze mają możliwość lub środki, aby tego dnia kupić wszystko to, czego potrzebują. Do tej pory trzeba było się śpieszyć z zakupami, gdyż na kolejne podobne promocje należało czekać do następnego roku. Na szczęście sytuacja się zmieniła, a popularny sklep z elektroniką (RTV i AGD) wprowadził black weeks. Jak można się domyślić, jest to rozciągnięcie idei Black Friday na cały tydzień. Jedną z takich ofert znajdziesz na stronie black weeks, gdzie znajdziesz markowe sprzęty w niskich cenach. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na telewizory i smartfony, ponieważ dzięki aktualnym promocjom można je kupić o kilkaset złotych taniej. Dodatkowo każdego dnia pojawiają się nowe oferty, wśród których klienci mogą trafić na tańsze tablety, telefony marki Apple, laptopy oraz monitory. Sklep oferuje również AGD wolnostojące (lodówki, pralki, suszarki i zmywarki), ekspresy do kawy, sprzęt audio, konsole i wiele innych artykułów. Warto sprawdzić szczegóły bogatej oferty i przy okazji kupić prezenty na zbliżające się święta. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nie będziesz się musiał martwić, czy kupione rzeczy zdążą dotrzeć na czas. Jeżeli natomiast chcesz zrobić większe zakupy, a aktualnie nie masz wolnej gotówki, możesz skorzystać z wyjątkowej promocji. Obejmuje ona wiele przecenionych produktów i pozwala dokonać od razu, natomiast pierwszą ratę trzeba będzie zapłacić dopiero za siedem miesięcy. To jednak nie wszystko, bo kupując produkt z wykorzystaniem promocyjnych rat, możesz liczyć na oprocentowanie równe zero procent. Dzięki temu nie uciekną ci żadne promocje, a jednocześnie nie zapłacisz odsetek od rat.

Jak widać Black Friday to najlepszy czas na zrobienie zakupów, zwłaszcza jeżeli chodzi o zakup większej ilości produktów lub kupno czegoś droższego. Jeżeli jednak przegapisz Czarny Tydzień, zawsze możesz skorzystać z kolejnej okazji, jaką jest Cyberponiedziałek. Podobnie jak Czarny Piątek, cyber monday również wywodzi się z USA. Nazwa tego święta jest jednak młodsza, a po raz pierwszy została użyta w 2005 roku. Tym, co wyróżnia Cyberponiedziałek, jest to, że związane z nim promocje najczęściej pojawiają się w sklepach internetowych. Bardzo często dotyczą również usług cyfrowych. Chociaż Cyber Monday nie jest tak popularny, jak poprzedzający co Czarny Piątek, warto sprawdzić, jakie okazje będą dostępne w tym roku. Może się okazać, że dzięki temu trafisz na atrakcyjne wyprzedaże produktów, które nie zostały przecenione podczas Black Friday. Święto wypada zawsze w pierwszy poniedziałek, który następuje po amerykańskim Święcie Dziękczynienia.

Z myślą o miłośnikach okazji, którzy z jakiegoś powodu przegapią Cyberponiedziałek, popularny sklep online zaplanował cyber weeks. Wystarczy więc pamiętać o tym, aby podczas zbliżającego się cyber week odwiedzić sklep internetowy z elektroniką, a na pewno trafi się na ciekawe okazje. Przykładem mogą być laptopy Apple, nowoczesne smartwatche, elektroniczne opaski sportowe, skanery i porządne aparaty. Pełna lista przecenionych produktów dostępna jest na stronie sprzedawcy.

Dodaj swój komentarz!

avatar