Tyskie szkoły przechodzą na nauczanie zdalne i hybrydowe

7
1736
Fot. Michał Janusiński

Coraz więcej tyskich szkół i przedszkoli przechodzi w hybrydowy system pracy. Jest też pierwsza szkoła, która na nauczanie zdalne przeszła w całości – to Zespół Szkół nr 6 (al. Piłsudskiego 10), który będzie pracować w takim systemie do 19 października.

Wprowadzenie zdalnego nauczania dla całej szkoły było konieczne ponieważ na kwarantannę trafiły tam 3 klasy, 2 grupy i aż 26 nauczycieli. Przy takich brakach kadrowych nie było możliwości zrealizowania zajęć w systemie tradycyjnym. Nie oznacza to jednak, że ta szkoła jest ogniskiem epidemicznym. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 uczniów i 1 nauczyciela ZS nr 6. Część nauczycieli przebywa na kwarantannie nie w wyniku kontaktu, do którego doszło w szkole, lecz np. jako rodzice dzieci, które miały kontakt z zakażonymi w innych placówkach.

Stan na 15 października jest taki, że w systemie hybrydowym (część uczniów w szkole i część na nauczaniu zdalnym) pracuje 11 placówek. Zdalnie uczy się w tej chwili 46 klas lub grup przedszkolnych (nie licząc wspomnianego ZS nr 6, gdzie na nauczaniu zdalnym jest 25 klas, czyli 100 procent).

– W tyskich szkołach sytuacja związana z epidemią koronawirusa zmienia się bardzo dynamicznie, z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę – mówi Iwona Dańczura, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty. – I niestety zmienia się nie w tę stronę, w którą chcielibyśmy.

Foto: ARC

7
Dodaj swój komentarz!

avatar
Magister
Magister

Czegoś takiego jeszcze historia świata nie znała, zamykanie szkół i innych instytucji tylko dlatego, że kilka osób ma katar i ból głowy. Świat na prawdę staje na głowie a kierunek w jakim zmierzamy ma jedno słowo: BIEDA

darool
darool

Lepiej zamknąć szkoły niż za miesiąc zakłady pracy albo zapchać szpitale. Dla osób starszych ta epidemia jest niebezpieczna a dzieci roznoszą ją bez objawów. W domu nauczą się tyle co w szkole.

Rafał
Rafał

W domu nauczą się tyle co w szkole?????? Chyba nie???? Szkoła jest od nauki a w domu dzieci mają utrwalać materiał. Dawno temu skończyłem szkołę i nie pamiętam wielu rzeczy i nie jestem w stanie przekazać wiedzy jak wykształcony nauczyciel w szkole.

Ada
Ada

Będzie ciemnogród z tych uczniów

Kuba
Kuba

Bo od tego „kataru i bólu głowy” umierać ludzie

Marcin
Marcin

Kubo… Od jazdy samochodem też… Zamknąć ulice… Od zawałów też.. Zniszczyć telewizje, żeby emocji nie było … Od papierosów i alkoholu też… Zlikwidować… Najlepiej w ogóle nie wychodzić i żyć w piwnicach.. Ludzie umierają i wiesz co…nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości umierać będą, bo życie to śmiertelna choroba

EWA
EWA

NIE PORADZĄ SOBIE Z TĄ EPIDEMIĄ JAK WSZYSTKIE DZIECI BĘDĄ CHODZIĆ DO SZKOŁY, POWINNY BYĆ OTWARTE TYLKO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY OD I-III EWENTUALNIE I-IV PRZEZ JAKIŚ OKRES (NP DWA TYGODNIE), PO TYM TERMINIE PRZEANALIZOWAĆ CZY PANDEMIA SIĘ NADAL ROZWIJA CZY ZWIJA!!??