Uniwersytet Małego Przedsiębiorcy 

0
110

Ruszyła rekrutacja do projektu Uniwersytet Małego Przedsiębiorcy, która potrwa do 26 października. Wystarczy napisać na adres ump@europahouse.eu wiadomość z odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego warto być swoim własnym szefem?” (odpowiedź może być stworzona z pomocą rodziców).

Spośród nadesłanych odpowiedzi wybranych zostanie 12 dzieci, które staną się pierwszymi w historii absolwentami Uniwersytetu Małego Przedsiębiorcy. W ramach projektu przewidziano liczne gry logiczne, strategiczne, które będą miały za zadanie wyzwolić w dzieciach małych przedsiębiorców. Realizatorem projektu finansowanego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną jest Fundacja „Europa House”.

UMP jest bezpłatnym i innowacyjnym projektem, dzięki któremu dziecko pozna, czym naprawdę jest przedsiębiorczość i wyzwoli w sobie cechy jak: zaradność, komunikatywność, kreatywność. Zajęcia poprowadzi grupa doświadczonych trenerów, wykładowców akademickich i psychologów.

  • Kto może być uczestnikiem projektu? Dzieci w wieku 10-13 lat zamieszkałe w Tychach i okolicach.
  • Gdzie i kiedy będą odbywały się zajęcia? W każdą sobotę w galerii Strefart ul. Fabryczna 2, Tychy w godzinach 10-11:30.
  • Ile trwa projekt? 10 spotkań x 1,5h.
  • Jak wygląda program zajęć? Zajęcia podzielone są na część teoretyczną, podczas której dzieci nauczą się jak oszczędzać, skąd się biorą pieniądze, technik negocjacyjnych, a także poznają inspirujące historie najmłodszych milionerów świata.

Podczas zajęć praktycznych dzieci nauczą się jak zakładać stronę internetową, kręcić reklamę za pomocą telefonu komórkowego oraz sprzedawać wyprodukowaną przez siebie lemoniadę.

Dodaj swój komentarz!

avatar