Niezbędne wyposażenie cukierni

0
73
Wyposażenie cukiernii

Któż z nas nie lubi ciastek albo ciasteczek. Chyba wśród nas nie ma takiej osoby. Właśnie, dlatego coraz więcej lokali wprowadza takie smakołyki do swojego menu. Jednak jak je w odpowiedni sposób przechowywać, aby nie straciły one swojego smaku oraz konsystencji? Artykuł ten odpowie na to pytanie! Tak, więc zapraszamy do jego przeczytania.

Witryny cukiernicze – rozwiązanie na nasze bolączki

Od razu w pierwszym akapicie powiemy, że witryny cukiernicze są rozwiązaniem na wszystkie bolączki dotyczące przechowywania smakołyków. Maszyny te zostały stworzone w taki sposób, aby panowała w nich obniżona temperatura. W zależności od modelu może się ona nie znacznie różnić, jednak zazwyczaj mieści się w zakresie od 4°C do 14°C. Parametry te są wystarczające, aby zapobiec zepsuciu się magazynowanych ciast, tortów lub ciasteczek. Oprócz tego wartość te pozwalają na zachowanie struktury oraz kształtu wyrobu. Właśnie z tych względów musicie posiadać tego typu maszyny, jeżeli planujecie sprzedaż wyrobów cukierniczych.

Wyposażenie cukierni

Estetyczny wygląd witryn cukierniczych

Witryny cukiernicze prócz magazynowania mogą pełnić także funkcję ozdobną. Wynika to z faktu, iż bardzo estetycznie one wyglądają. Wszystko to za sprawą zastosowania połączenia szkła, metalu oraz drewna. Materiały te nigdy się nie przedawnią i zawsze zapewnią odpowiedni wystrój Twojego wnętrza.

Wartym podkreślenia jest fakt, że większość producentów umożliwia dużą kastomizację witryn cukierniczych. Możecie między innymi zmienić kolor elementów metalowych lub wymienić dekor drewna. Także istnieje możliwość wyboru szyb prostych lub giętych w Waszym urządzeniu chłodniczym. Tak wiele zmian pozwoli dostosować maszynę do wnętrza, w którym planujecie ją postawić.

Wyposażenie cukierni

Na co zwrócić uwagę przy wyborze witryn cukierniczych

Wygląd witryny cukierniczej jest istotny, jednak nie powinien on determinować wyboru tego lub innego urządzenia. W tej materii warto polegać na innych elementach. Oto najważniejsze z nich, jakie nie powinny Wam umknąć:

  • Wymiary urządzenia – nawet najpiękniejsza maszyna nic Wam nie da, jeżeli nie zmieścicie jej w Waszym lokalu. W związku, z czym przed zakupem dokładnie go pomierzcie i zobaczcie, jaką przestrzenią dysponujecie.
  • Rodzaj chłodzenia – tak jak w przypadku wielu urządzeń chłodniczych tutaj także występuje chłodzenie grawitacyjne, bądź wymuszone. To pierwsze sprawdzi się jedynie w chłodnych miejscach. Jeżeli takiego nie posiadacie to będziecie skażani na drugi typ.
  • Ilość półek – platformy to miejsca, na których będziecie układać Wasze przysmaki. Zapytajcie, ile ich będziecie mieli do dyspozycji i przeanalizujcie czy taka ilość będzie wystarczająca.
  • Wersja urządzenia – wielu producentów w swojej ofercie posiada witryny cukiernicze chłodnicze oraz neutralne. Co za tym idzie, musicie wiedzieć, czy chcecie mieć wersję chłodniczą, czy może wystarczy Wam do przechowywania temperatura pokojowa.
  • Czynnik chłodniczy – wytwórcy od samego początku stosowali w swoich urządzeniach różne czynniki chłodzące. W tym momencie przyjęło się, że tym najlepszym jest R290. Zmniejsza on zużycie energii elektryczne i nie szkodzi tam mocno środowisku.

Sprawdzenie tych kilku wyżej znajdujących się parametrów pozwoli Wam wybrać dobre urządzenia do Waszych zastosowaniu, a nie tylko takie, które ładnie wygląda.

Wyposażenie cukierni

Zawsze świeże wyroby cukiernicze

Witryny cukiernicze dadzą Wam pewność, że podawane smakołyki zawsze będą świeże, a ich wygląd będzie nienaganny. Właśnie z tych względów warto zakupić tego typu urządzenia chłodnicze do swojego lokalu. W przypadku, gdy nie wiecie gdzie je znaleźć zapraszamy pod adres:  www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam szeroką gamę różnych rozwiązań w atrakcyjnych cenach. My dziękujemy już za uwagę oraz zachęcamy do przeczytania innych naszych publikacji.

Dodaj swój komentarz!

avatar