Lista projektów do głosowania w Budżecie Obywatelskim  2021 r.

2
1374
Mat. pras.

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której decydują mieszkańcy. Wniosek może zgłosić każdy mieszkaniec miasta. Osoby niepełnoletnie mogą poprosić o zgodę opiekuna prawnego. Kwota wydzielona na budżet obywatelski z budżetu miasta Tychy na rok 2021 wyniesie nie mniej niż 5 milionów złotych.

W dniach 11-21 września odbędzie się głosowanie na wybrane projekty. Każdy mieszkaniec Tychów może oddać po jednym głosie na projekt dotyczący określonego rejonu miasta oraz projekt dotyczący ogółu mieszkańców.

Lista projektów ogólnomiejskich dotyczących określonego rejonu miasta ma ponad 120 pozycji. Obejmuje inwestycje na terenach praktycznie wszystkich tyskich osiedli, Paprocan, Starych Tychów, Żwakowa, Glinki, Subli, Cielmic, Jaroszowic, Urbanowic, Wartogłowca, Czułowa, Wilkowyj i Mąkołowca. Szacowane koszty realizacji poszczególnych projektów to od 2 tysięcy złotych do 250 tysięcy złotych.

Przykładowe projekty dotyczące określonego rejonu miasta:

– Półkolonie zimowe w MCK Urbanowice
– Budowa zatoki parkingowej przy ul. Harcerskiej 30
– Montaż ławek na przystankach w dzielnicy Stare Tychy
– Remont chodnika przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i ul. Hutniczej
– Remont parkingu przy al. Niepodległości 222
– Poprawa bezpieczeństwa przy ul. Hetmańskiej 1-15
– Budowa oświetlenia przy przejściu dla pieszych przy ul. Tischnera 1

Lista projektów ogólnomiejskich, dotyczących całego miasta, ma 43 pozycje. Szacowane koszty ich realizacji to od 10 tysięcy złotych do 500 tysięcy złotych.

Przykłady projektów ogólnomiejskich:

– Złota Rączka – pomoc dla tyskich seniorów
– Budowa oświetlenia i montaż ławek w Parku św. Franciszka i św. Klary
– Budowy bieżni na terenie SP nr 17 przy ul. Begonii 5
– Strefa relaksu na terenie I LO przy ul. Korczaka 6
– Remont chodników w Parku Łabędzim

Pełną listę projektów, które pojawią się na kartach do głosowania we wrześniu można znaleźć tutaj.

2 KOMENTARZE

  1. czy czasem budowy wiat śmietnikowych, postawienie śmietników i ławek, remonty chodników to nie jest działka urzędników i administracji osiedli?

    • Jest. Tylko, że administracje osiedli nie kopią sobie pieniędzy w ogródku, tylko zbierają je od ludzi na osiedlu mieszkających. Jeśli ci ludzie potrafią się skrzyknąć do głosowania za tym, aby z budżetu miasta im ów chodnik wyremontowano, to znaczy, że potrafią działać wspólnie jako grupa obywateli. Więc zamiast czepiać się byle czego, rób propagandę wśród sąsiadów i głosujcie za czymś, na czym wam zależy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.