Pierwszy mecz Falconsów

0
222

5 września drużyna Tychy Falcons rozegra swój pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Futbolu Amerykańskiego. – Wracamy do gry – informuje Mariusz Kańkowski.

Rozgrywki początkowo były zaplanowane na koniec marca. Jednak sytuacja epidemiologiczna w kraju nie pozwoliła na rozegranie ich w terminie. Zawody zostały zawieszone. Przy znoszeniu kolejnych obostrzeń pojawiła się możliwość powrotu do gry. Postanowiono wznowić spotkania sportowe we wrześniu.

Kluby zdecydowały się na odejście od rozgrywek LFA2 i postanowiły skupić się na formie 9 osobowej. W zawodach weźmie udział 15 klubów, a LAF9 będzie rozgrywana w formule turniejowej. Dzięki temu podczas jednego spotkania odbędzie się kilka spotkań, bez obowiązku zmiany składu sędziowskiego.

Na tym poziomie wszystkie kluby wystąpią w trzech turniejach. Każda drużyna będzie miała sześć spotkań w sezonie zasadniczym. Natomiast w Play-offach do wyłonienia zwycięzcy rozegrany zostanie tylko jeden mecz na terenie wyżej rozstawionego zespołu. Do ćwierćfinałów awansuje osiem najlepszych klubów.

W tym roku w LFA9 zadebiutują Warsaw Eagles oraz Wieliczka Dragons.

Do rozgrywek w „jedenastkach” przymierza się w tym roku sześć klubów – Panthers Wrocław, Lowlanders Białystok, Tychy Falcons, Warsaw Mets, Silesia Rebels i Bydgoszcz Archers. Drużyny stworzą jedną grupę i rozegrają między sobą po jednym spotkaniu. Cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, gdzie mistrz sezonu zasadniczego zagra z ekipą z czwartego miejsca, a drugi zespół stanie naprzeciw trzeciego. Ostateczny wynik i wyłonienie Mistrza Polski nastąpi 14 listopada.

O juniorski tytuł zagra 10 klubów. Zostały one podzielone na dwie grupy, gdzie rozgrywki będą się toczyć w formule turniejowej.

Sezon 2020:
LFA1 (5 września – 14 listopada)
– Panthers Wrocław
– Lowlanders Białystok
– Tychy Falcons
– Warsaw Mets
– Silesia Rebels
– Bydgoszcz Archers
LFA9 (29 sierpnia – 7 listopada)
– Towers Opole
– Armia Poznań
– Wataha Zielona Góra
– WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers
– Rhinos Wyszków
– Armada Szczecin
– Miners Wałbrzych
– Rzeszów Rockets
– Angels Toruń
– Tytani Lublin
– Białe Lwy Gdańsk
– Bielawa Owls
– Barbarians Koszalin
– Warsaw Eagles
– Wieliczka Dragons
JLFA (29 sierpnia – 24 października)
Grupa Północna:
– Lowlanders Białystok
– Bydgoszcz Archers
– WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers
– Angels Toruń
– Warsaw Mets
Grupa Południowa:
– Bielawa Owls
– Panthers Wrocław
– Silesia Rebels
– Kraków Kings
– Tychy Falcons

Źródło: tychy-falcons.com

Dodaj swój komentarz!

avatar