Nowoczesne technologie medyczne w służbie tyskim pacjentom

0
292

Okulistyczny mikroskop operacyjny oraz biometr to w ostatnim czasie dwa główne nabytki Oddziału Okulistycznego w ramach ponad pięciomilionowej dotacji Urzędu Marszałkowskiego dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez.

Przypomnijmy, że to kolejna część środków zadeklarowanych w 2017 roku przez marszałka województwa na wsparcie placówki przy okazji zbywania na rzecz miasta Tychy udziałów w spółce Megrez oraz nieruchomości przynależnych szpitalowi.

– Nowa aparatura medyczna przysłużyła się odnowieniu i unowocześnieniu sprzętu wykorzystywanego podczas operacji – mówi dr n.med. Jacek Szendzielorz, kierownik oddziału. – Wykonujemy wiele zabiegów operacyjnych i cieszę się, że możemy wykorzystywać w nich nowoczesne technologie medyczne.

Zakupiony mikroskop z osprzętem pozwoli wykonywać procedury medyczne na wysokim poziomie. Z kolei biometr pozwala na lepsze przygotowanie pacjenta do zabiegu.
– Utworzyliśmy pracownię diagnostyki przedoperacyjnej, z której korzystają chorzy kierowani na operacje zaćmy – wyjaśnia dr Szendzielorz.

Nowy sprzęt dla okulistyki w „wojewódzkim” kosztował w sumie ponad 450 tysięcy złotych.