Śmiertelne potrącenie

1
778

Dziś (20.12) około 9.00 dyżurni Komendy Miejskiej Policji  i Państwowej Straży Pożarnej oraz dyspozytor stacji pogotowia ratunkowego w Tychach otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód ciężarowy na ulicy Andersa. W wyniku rozległych odniesionych obrażeń mężczyzna (55 lat) poniósł śmierć na miejscu.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały: zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, zastępy Jednostki Ratowniczo-gaśniczej, patrole policji oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po dotarciu na miejsce okazało się, że do potrącenia doszło na chodniku. Niestety nie było szans na ratunek. W wyniku rozległych odniesionych obrażeń mężczyzna (55 lat) poniósł śmierć na miejscu. Śmigłowiec LPR został zawrócony do bazy. Na miejsce wypadku wezwana została grupa dochodzeniowo-śledcza KMP Tychy, technik kryminalistyki, prokurator oraz grupa operacyjna KM PSP Tychy pod kierownictwem st. bryg. mgr inż. Piotra Szojda.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że do tragedii doszło podczas wykonywania przez 26-letniego kierowcę ciężarowego volvo manewru cofania na chodniku. Pojazd cofał po kontener z odpadami remontowymi znajdujący się przy ścianie budynku. Decyzją prokuratora zlecona została sekcja zwłok pieszego. Kierowca volvo w chwili zdarzenia był trzeźwy. Działania na miejscu zdarzenia oraz zabezpieczanie śladów trwało ponad dwie godziny. Policjanci KMP Tychy pod nadzorem prokuratury prowadzą dochodzenie w sprawie tego tragicznego w skutkach wypadku.

źródło: 112tychy

jan
jan

26 latek spędzi 12 wigili na przymusowym „odpoczynku” .