Uczennica tyskiego Zespołu Szkół nr 7 reprezentowała Polskę w Helsinkach

0
647

Zuzanna Kątny, uczennica Zespołu Szkół nr 7 w Tychach reprezentowała nasz kraj na Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych w Helsinkach. Organizatorem wydarzenia była Komisja Europejska.

– Impreza miała na celu promowanie kształcenia i szkolenia zawodowego oraz szerzenie przesłania, że kształcenie i szkolenie zawodowe może być doskonałym wyborem zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych – wyjaśnia Zuzanna Kątny. – Głównym tematem tegorocznego wydarzenia było odkrywanie swoich talentów. Duży nacisk położono też na fakt, że uczenie się przez całe życie może dać nowe możliwości i lepsze perspektywy kariery, a kształcenie i szkolenie zawodowe może być doskonałym wyborem dla każdego i na każdym etapie życia – tłumaczy.

W czasie kilkudniowego pobytu w Helsinkach Zuzia brała udział w licznych konferencjach i warsztatach. Jak podkreśla, bardzo wiele się nauczyła i poznała wielu ciekawych ludzi.
– Było mnóstwo okazji do rozmów na temat tego jak w danym kraju wygląda szkolnictwo zawodowe. A ponieważ byłam tam jedyną Polką, każdy kto chciał wiedzieć coś o naszym kraju, przychodził do mnie – mówi z uśmiechem. – To było dla mnie wielkie przeżycie. Chciałam jak najlepiej reprezentować moją szkołę, no i kraj – dodaje.

Najlepiej wspomina zwiedzanie helsińskiej szkoły gastronomicznej. – Szkoła zrobiła na mnie wielkie wrażenie, szczególnie wyposażenie pracowni gastronomicznych – podsumowuje.