Policjanci wsparli Miejskie Schronisko dla Zwierząt

0
198

Policjanci oraz pracownicy cywilni tyskiej komendy zorganizowali zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt. Z okazji przypadającego „Światowego Dnia Zwierząt” policjanci przekazali darowiznę przedstawicielom Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

Policjanci oraz pracownicy cywilni tyskiej komendy znaleźli się w gronie osób, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Okazało się, że rodziny policjantów cykliczne wspierają schronisko. Dzięki temu doszła do mundurowych wieść o tym, że przed zimą w schronisku bardzo potrzebne są koce czy ręczniki. Na reakcję długo nie trzeba było czekać. By nie pozostawić zwierząt „na lodzie” policjanci postanowili przeprowadzić zbiórkę darów na rzecz Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. W trakcie akcji została zebrana karma sucha oraz mokra, a także koce i ręczniki. Dzieci mundurowych zaangażowały się w akcje i przygotowały rysunki ze zwierzętami, które przyozdobiły paczki przygotowane dla podopiecznych miejskiego schroniska.

Przekazać dary, wraz z dzielnicowymi, przyjechał przewodnik, który na co dzień pracuje z psem służbowym „Leksusem”. On doskonale wie, że pies nie tylko jest towarzyszem w służbie, ale także przyjacielem z którym spędza mnóstwo czasu. Jak sam podkreśla, „Osoby które decydują się na pracę ze zwierzętami, nie mogą się ich bać, należy być stanowczym, aby psy słuchały, jednak przede wszystkim należny mieć odpowiednie podejście do zwierząt”.

Z okazji „Światowego dnia zwierząt” policjanci przypominają, że posiadanie pupila wiąże się także z obowiązkami. Na przykładzie służbowego psa przewodnika można zaobserwować jak odpowiedzialna jest to praca i w jaki sposób wiąże się z dodatkowymi czynnościami. Oprócz treningów indywidualnych z czworonogiem, funkcjonariusz zajmuje się także jego pielęgnacją, karmieniem czy dbaniem o czystość w kojcu. Każdego dnia, pies musi się także porządnie wybiegać, co wymaga od przewodnika sprawności fizycznej oraz kondycji.

Nie od dziś jednak wiadomo, że zwierzak może być najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego przypominamy o możliwości adopcji psa lub kota z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

Źródło