Charytatywny koncert dla chorej Klary

0
283

Jak co roku w tyskiej Mediatece odbędzie się charytatywna impreza Wielka Muzyczna Pomoc organizowana przez Marcina Gołkę. Kolejna edycja rozpocznie się 13 października o godzinie 14.

W tym roku zebrane pieniądze przekazane zostaną 3 letniej Klarze Kozok cierpiącej na padaczkę, wadę rozwojową ośrodkowego układu nerwowego oraz wiele innych schorzeń.
W programie imprezy znajdzie się coś zarówno dla dorosłych uczestników jak i dzieci. Biorących udział czekać będą konkursy, zabawy,pokazy walki, pierwszej pomocy czy pokazy tańca w wykonaniu grupy „Dance Don’t Wait”. Dzieci będą mogły zabawić się w tropicieli i poszukać poukrywanych na terenie Mediateki zabawek, skorzystać z malowania buzi czy zjeżdżalni. Oprawą muzyczną wydarzenia zajmą się zespoły Black Pin oraz Mantra.

– Jestem ogromnie wdzięczny ekipie, z którą to tworzę, która robi to bezinteresownie – mówi Marcin Gołka. – Instytucje, media, firmy i prywatne osoby same się do mnie odzywają z chęcią pomocy. Bardzo motywuje mnie to do działania. Warto zwrócić uwagę na to, co rodzina Klary przeżywa każdego dnia. Klara ma napady padaczki, których nikt nie przewidzi, dostaje leki uspakajające, ale niestety to ogromny stres każdego dnia zarówno dla niej jak i rodziców. Klara jest perełką, a jej rodzice są po prostu bohaterami. My także możemy bohatersko podejść do sprawy, biorąc udział w imprezie. W zamian za atrakcje, które starannie są przygotowywane dla zebranych, wrzućmy przyzwoite sumy do puszek kwestarskich. Każda osoba, która przyjdzie, okaże się kolejną nicią tworzącą silną linę! Im nas będzie więcej, tym silniejszą linę stworzymy dla Klary – podsumowuje organizator.