900 tys. zł dla Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy

18
2028

Dziś premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie ministra sporu i turystyki Witolda Bańki pojawili się na konferencji w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach, gdzie przywitał ich Marcin Kuśmierz wiceprezes Akadem Piłki Nożnej GKS Tychy oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Spotkanie dotyczyło programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska edycja 2019”.

– Śląsk od dawna jest nie tylko potęgą przemysłową, ale i sportową. Chcemy, aby taką potęgą pozostał w przyszłości. Równo za rok o tej porze będą odbywały się Igrzyska Olimpijskie w Tokio i wierzę, że polscy sportowcy odniosą sukcesy na tych igrzyskach. Ale żeby te sukcesy odnosić, potrzebują hal sportowych i całorocznych obiektów treningowych takich jak ten, w którym się znajdujemy. Sport tworzy ludzi wytrwałych, zdyscyplinowanych, o silnym charakterze. Tego potrzebujemy w życiu dorosłym i chcemy zapewnić naszej młodzieży możliwość rozwinięcia tych cnót – tymi słowami rozpoczął konferencję Premier Rady Ministrów.

Inwestycja w dzieci i młodzież, a co za tym idzie inwestycja w infrastrukturę to są fundamenty, na których buduje się silną kadrę sportową. Jak zauważył Witold Bańka, Szkoła Mistrzostwa Sportowego wywiązuje się z tych zadań wzorowo.
– Dlatego tym większą mam przyjemność ogłosić, że resort sportu dofinansuje Akademię Piłki Nożnej GKS Tychy kwotą  900 tys. zł. Lata 2016-2019 to ponad 2.3 mld zł przeznaczonych na dofinansowanie infrastruktury sportowej, co przekłada się na ponad 6 tys. nowych obiektów. Na terenie województwa śląskiego zainwestowaliśmy ponad 254 mln zł, a dziś mogę powiedzieć o kolejnych 12 mln, które trafią w tym celu na Śląsk. Być może dzięki tym pieniądzom GKS Tychy niebawem trafi do Ekstraklasy – mówił minister Bańka.

Tyska Szkoła Mistrzostwa Sportowego liczy ok. 280 uczniów. W miejscu gdzie dzisiaj stoi, jeszcze w zeszłym roku rolnicy kosili zboże. – Ponad 100 osób zaangażowało się w powstanie tego ośrodka szkoleniowego w Tychach. Dzięki wspólnej pracy jesteśmy w stanie zapewnić 16 godz. zajęć sportowych tygodniowo. Ponadto w godz. popołudniowych z obiektu będzie korzystać blisko 750 dzieci. Nie udałoby się tego dokonać bez władz miejskich, wojewódzkich i państwowych. Nie bez kozery naszym mottem jest „Razem możemy więcej” – dodał na koniec Marcin Kuśmierz.

Tomasz
Tomasz

Chyba jednak warto zagłosować na PiS!

Anna
Anna

Gratulacje dla Szefów Akademi – super!!! tak trzymać!!!

Marcin
Marcin

Dziękujemy! Nikt nie patrzy na ciężko wykonaną pracę tyskiej organizacji pozarządowej tylko wszystkim włącza się politykowanie i kłótnia. Dziękuję za dostrzeżenie tego pierwszego.

Adam
Adam

Nie kompromituj się 🙂

Łukasz
Łukasz

Lepiej ruszyć głową niż będzie za późno.
PiSOff

Jurek
Jurek

kupowanie elektoratu trwa, i już się nie boją ukrytej opcji niemieckiej

justa
justa

Ale jak orliki budowali to juz nie pamietacie,,,Wy z lepszegpo sortu

justa
justa

Razem mozemy wiecej……szkoda ze zapomniueli zaprosic wladze miejskie….ktore od lat finansuja APN….

Marcin
Marcin

Sytuacja wyjaśniona z władzami miasta. Konferencję zorganizowała Kancelaria Premiera nie Akademia.

Łukasz
Łukasz

Będzie dofinansowanie takie jak przy boisku na osiedlu W.
Ile dał na to p.Recydywista Mateusz??

Jest różnica między dofinansuje, a dofinansował.
No ale nastał czas wyborów i łowienia leszcza.

hek
hek

Zakamuflowana opcja niemiecka pamięta i sobie nie życzy kalania śląskiej ziemi stopami krzywoustego.

Darek
Darek

Przyjechał Ludzki Pan i dał!!!
Chwalmy go teraz – O, jaki On dobry!!!
… Hojna Gospodyni nie ze swojej skrzyni!!!…

Sławek
Sławek

Jakub?

Marco
Marco

Tomasz jesteś gupi czy chory? Głosować na gnojków, którzy nazywają Ślązaków „ukryta opcją niemiecką”? Pis powinien mieć zakaz wstępu na wszystkie uroczystości związane z Rocznica Powstań Śląskich. Powinno się wykopać z nich i Morawieckiego i Chełstowskiego i innych za te obraźliwe słowa. Co za hipokryzja, ze teraz będą czcić pamięć tych, którzy walczyli o polskość Śląska, a jeszcze niedawno nazywali Ślązaków w ten haniebny sposób?

Woytala
Woytala

Marco, o okrytej opcji mówił Jaro , za co więc chcesz wykopywać Mateo i Kubusia? Że dali trochę kaski na tyski sport przy okazji swojej kampanii wyborczej?Przeciez mogli pojechac na przykład do Sosowca z tym czekiem…Ty to typowy Polak jesteś , ciągle ze wszystkiego niezadowolony…No i trochę kultury w wypowiedzi: nieładnie nazywać głupkiem człowieka(Tomasza) którego nie widziałeś , nie znasz i polegasz jedynie na własnej być może nieprawidłowej diagnozie.No chyba że jesteś neurologiem, wtedy tak, wtedy wszystko rozumiem…No i zdrowia życzę…

Marco
Marco

Myślę że diagnoza była własciwa. Bo jak mozna nawoływać do głosowania na partie Kuchcińskiego, Piotrowicza, Misiewicza, i sieroty stanu wojennego kaczynskiego? I rzecz jasna na ich kolegów czyli Mateo i kubusia. Fajnie, ze dali kase. Ale dopiero oni dali? Wcześniej Tychy nie dostawały?

Woytala
Woytala

Do Marco: po pierwsze Kubusia.Każdy kto rządzi daje, z tego co się ostatnio podkreśla , nam/oddaje nasze środki które wcześniej zatrzymał sobie w formie podatków.Kolejny, jakże słuszny argument obecnej opozyji : rzad swojej kasy nie ma i daje nam to co i tak jest nasze.PO działało POdobnie, a po wybprach nic się nie zmieni.Znowu oddadzą nam nasze pieniążki…Tak to działa.Mogę się mylić ale wolałbym mieć rację…

Marcin
Marcin

Dofinansowanie otrzymała Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy nie SMS Tychy. To tak w gwoli sprostowania.