Jedyny taki nocny – Tyski Nightspotting po raz 4

0
633
fot. Beata Praszczak

Już po raz czwarty odbył się w Tychach Nightspotting, czyli nocny spacer fotograficzny zorganizowany przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wespół z NOL Tychy i PKM Tychy. Tym razem nocni fotografowie spotkali się na parkingu OW Paprocany, skąd w nocną eskapadę autobusem PKM zabrał ich Michał Kasperczyk.

Park Północny, Pomnik Niepodległości, Stadion Miejski, tężnia – te i inne miejsca odwiedzili miłośnicy nocnej fotografii. Tym razem do jazdy autobusem zamiast biletów upoważniał aparat fotograficzny. W zabawie wzięło pond 40 osób z Tychów, Sosnowca, Gliwic i Katowic. – To jedyne takie wydarzenie na Śląsku – komentował jeden z uczestników. Nigdzie indziej w regionie nie oddaje się autobusu podążającego trasą wskazaną przez uczestników.

– Okazuje się, że tyszanie lubią fotografować miejsca już przez nich znane, odwiedzane podczas wcześniejszych Nightspottingów. Śledzą też to, co zmienia się w naszym mieście. Dlatego dotarliśmy np. do niedawno zrewitalizowanego Parku Północnego, by fotografować ciekawe i pięknie podświetlane ławki – mówiła Magdalena Borucka z Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Przed wydarzeniem na Facebook’u odbyła się ankieta z proponowanymi miejscami. Najwięcej głosów otrzymał Czułów, który odwiedzono po raz pierwszy.
– Zgłoszone zdjęcia z tego wydarzenia, lipcowego spaceru szklakiem tyskich kościołów oraz z następnego wrześniowego zademonstrujemy na październikowym pokazie w Pasażu Kultury Andromeda. Szykujemy również warsztaty z naszym honorowym członkiem Rafałem Klimkiewiczem, na które zaprosimy uczestników spacerów – wyjaśniał Marcin Zimnal prezes TTF.

Impreza odbyła się w ramach Tyskich Spacerów Fotograficznych – projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.