ul. Przemysłowa ułożona od nowa

3
895

Trwa przebudowa ul. Przemysłowej w Tychach. Prace prowadzone są na odcinku od ul. Beskidzkiej do ul. Metalowej. W tym miejscu obowiązuje ruch jednokierunkowy, który odbywa się po lewym pasie w stronę ul. Metalowej.

Wykonawca inwestycji zostało Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic. Firma ta złożyła najkorzystniejsza ofertę w przetargu i za blisko 4 mln zł przebudowuje ul. Przemysłową na 800-metrowym fragmencie.

Aktualnie trwa budowa jednego pasa ruchu na odcinku od zjazdu do stacji BP do skrzyżowania z ul. Metalową. W tym miejscu obowiązuje ruch jednokierunkowy, który odbywa się po lewym pasie w stronę ul. Metalowej. Objazd dla kierowców, którzy chcą wyjechać na ul. Beskidzką możliwy jest ulicami: Fabryczną, Towarową lub Metalową.

Inwestycja ma być gotowa na przełomie października i listopada. W ramach zadania droga zostanie przebudowana od podstaw. Ułożone zostaną jej dolne warstwy i dopiero w ostatniej kolejności pojawi się asfalt. Powstanie chodnik, ścieżka rowerowa, zjazdy do posesji i zakładów produkcyjnych, a także 15 miejsc postojowych oraz zatoka autobusowa. Droga zyska nowe oświetlenie i odwodnienie.

źródło

Janusz
Janusz

Przed przebudową pojazdy osobowe poruszały się niczym po autostradzie, a co będzie jak oddadzą do użytku.

Yttr
Yttr

Dobrze że dopiero na końcu asfalt a nie na początku.

Paweł
Paweł

Najgorszy jest fragment tej ulicy na wysokości Kamixu i Komagry a ten odcinek nie jest obecnie remontowany.