Potańcówka, zwiedzanie i koncert – dzisiaj Tyska Noc Muzealna

0
528

Już dzisiaj (sobota, 18.05) tyskie placówki muzealne zapraszają na noc pełną atrakcji. Wśród nich otwarcie nowego miejsca na kulturalnej mapie Tychów. Noc Muzeów odbędzie się już po raz dwunasty. Każdego roku włączają się w nią Muzeum Miejskie w Tychach i Tyskie Browary Książęce.

Tyscy muzealnicy zapraszają już o godz. 17., kiedy w Starym Magistracie przy pl. Wolności 1 rozpoczną się artystyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, poświęcone artystycznym instalacjom w przestrzeni miejskiej.

Godzinę później w parafii ewangelicko-augsburskiej przy ul. Burschego rozpocznie się spotkanie promocyjne 13. Tyskiego Zeszytu Historycznego, który w całości poświęcony jest 500-leciu Reformacji i ewangelikom na ziemi pszczyńskiej. Także o godz. 18. wszystkich miłośników muzyki i tańca muzeum zaprasza do Akademia Cafe przy ul. Andersa, gdzie rozpocznie się potańcówka z kapelą Rube Świnie.

O godz. 20. historyk Patryk Oczko oprowadzi chętnych po wystawie „Tychy – sacrum w mieście socjalistycznym” (pl. Wolności 1), a o godz. 21. Śląskie Zakłady Sztuki otworzą galerię „Na Wolności” (lokal przy pl. Wolności 3), gdzie najpierw zostanie otwarta wystawa malarstwa Bartosza Hadrysia, a o godz. 22. rozpocznie się koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego w opracowaniu Teatru HoM.

Szczegółowy program na stronie muzeum.tychy.pl .

Tyskie Browary Książęce zapraszają z kolei na zwiedzanie browaru (w godz. 18-24), warsztaty degustacyjne z udziałem piwnego eksperta (19, 20 ,21 ,22 ,23 – bilety po 5 zł) oraz DJ-skie sety w browarnianym pubie (godz. 18-2.)