Podhale – GKS: Po szalonym meczu, w czwartej dogrywce wygrał GKS 2:1! W sobotę 7. spotkanie!

1
719

To był naprawdę szalony mecz! Trwał 125 minut czystej gry, ale w sumie ponad 5 godzin! Na lodowisku w Nowym Targu rozegrano trzy pełne dogrywki, a zwycięzcę wyłoniła dopiero czwarta.

Złotego gola zdobył Alex Szczechura! Tym samym GKS wyrównał stan rywalizacji w play of na 3:3 i ostatni, decydujący mecz rozegrany zostanie w najbliższa sobotę, 30.03 o godz. 15.15.

Dodajmy, iż środowe spotkanie (rozpoczęło się o godz. 20, a skończyło po godz. 1 w czwartek) było najdłuższym meczem w historii polskiego hokeja, od wprowadzenia systemu play off, czyli od  1983 r. Wtorkowe spotkanie półfinałowe Cracovii z Tauronem GKS Katowice trwało 92 minuty czystej gry, a rozstrzygniecie padło w drugiej dogrywce.

W ogóle najdłuższy mecz hokejowy na świecie rozegrano w marcu 2017 roku w lidze norweskiej. Było to spotkanie pierwszej rundy play off między Storhamarem Dragons i Spartą Warriors Sarpsborg. Trwało 217 minut. Mecz rozpoczął się w niedzielę o godz 18, a zakończył w poniedziałek o godz. 2.33. Jeden z trenerów powiedział „Przepisy okazały się brutalne, wręcz nieludzkie”…

TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, d.0:0, d.0:0, d.0:0, d.0:1).

0 : 1 Gleb Klimienko – Filip Komorski (23 min)
1 : 1 Krystian Dziubiński (27. min)
1 : 2 Alex Szczechura (126 min.)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Ciura, Pociecha; Szczechura, Witecki, Cichy –  Bryk, Górny;  Gościński, Rzeszutko,  Jeziorski –  Bizacki, Kolarz; Jefimienko, Komorski, Klimienko  – Sykora, Kogut, Michnow.