5:0 hokeistów z Polonią i 9:1 z kadrą U23

0
241

We wtorkowym meczu Polskiej Hokej Ligi drużyna GKS Tychy pokonała Węglokoks Kraj Polonię Bytom 5:0, rozstrzygając losy spotkania w drugiej tercji. Dzień później jeszcze łatwiej poradzili sobie z kadrą U23, z którą wygrali 9:1.

W pierwszej odsłonie wtorkowej potyczki padł tylko jeden gol, a jego autorem był Andrei Michnov. Dopiero druga tercja rozwiała wszelkie wątpliwości w kwestii tego, komu przypadnie tego dnia komplet punktów. W ciągu nieco ponad dziesięciu minut gry tyszanie zdobyli cztery kolejne gole (Rzeszutko, ponownie Michnov i dwukrotnie Novajovsky), a że ostatnia tercja nie przyniosła zmiany wyniku, mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Gusova 5:0.

GKS Tychy – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
1:0 Andrei Michnov (11:24)
2:0 Jarosław Rzeszutko (27:50)
3:0 Andrei Michnov (30:28)
4:0 Petr Novajovsky (34:35)
5:0 Petr Novajovsky (38:52)

W środę, bez kibiców na trybunach Stadionu Zimowego, tyszanie podejmowali kadrę U23 PZHL i już w pierwszej akcji objęli prowadzenie po golu Michnova. Minutę później Klimenko podwyższył na 2:0, a w tej tercji jeszcze dwukrotnie krążek wpadał do bramki Kadry (Cichy i Szczechura).

Ostetecznie GKS wygrał wysoko 9:1 i objął przodownictwo w tabeli PHL, z jednopunktorą przewagą nad Tauronem GKS Katowice i trzema punktami więcej od JKH GKS Jastrzębie. Jastrzębianie mają jednak jeden rozegrany mecz mniej od podopiecznych trenera Gusova.

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Klimenko, Komorski, Michnov; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Novajovsky, Sykora, Cichy, Szczechura; Dorofeev, Kolarz, Jeziorski, Galant, Witecki.

GKS Tychy – Kadra U23 PZHL 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
9:1 Patryk Kogut (57:33)

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) – Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz, Novajovsky; Klimenko, Cichy, Szczechura – Dorofeev, Bizacki; Kogut, Galant, Witecki.