100 zdjęć na 100 lat niepodległej RP

0
513

Ciekawa akcja Muzeum Miejskiego w Tychach z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otóż zaprasza wszystkich tyszan do podzielenia się swoimi rodzinnymi fotografiami. Na sto dni przed zakończeniem roku, na fanpageu Muzeum Miejskiego w Tychach, codziennie będzie publikowane jedno zdjęcie.

 

„Historia państwa to historie ludzi, indywidualne opowieści z miast, miejscowości, wiosek, z podróży. Chodzi o podróż dosłowną i tę symboliczną, podróż fizyczną człowieka, podróż rodziny i podróż miasta w czasie, miasta na tle historii państwa.
Punktem odniesienia będzie historia Tychów – miejscowości starej i młodej jednocześnie, która po 1950 roku stała się nagle domem ludności przybywającej z całej Polski i osiedlającej się obok ludzi mieszkających tu od pokoleń. Poszukujemy zdjęć sytuacyjnych, rodzinnych, portretów oraz fotografii uwieczniających zwykłe-niezwykłe życie codzienne osób związanych z Tychami. Fotografii wykonanych między 1918 a 2018 rokiem.” – czytamy na stronie organizatora.

Zainteresowanych udziałem w projekcie i chętnych podzielić się historią uwiecznioną na zdjęciu zapraszamy z wybranymi fotografiami do siedziby Muzeum Miejskiego w Tychach przy pl. Wolności 1 od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00. Zdjęcia będą zbierane do 14 września 2018 r. W razie pytań prosimy o kontakt z Barbarą Kopią z Działu Fotografii, tel. 32 327 18 20; email: b.kopia@muzeum.tychy.pl

fot. Joanna Kucz-Pieczka
źródło: umtychy.pl