Kino FreeLove: Tango – 6 lipca

0
150

Już 6 lipca Miejskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich o 21.30, tradycyjnie w ogrodzie MCK, na pokaz filmowy w ramach cyklu Kino FreeLove. Tym razem przedstawiona zostanie pozycja z repertuaru hiszpańskiego reżysera Carlosa Saura „Tango”.

– „Tango” Saury to fabuła, która powstawała podczas kręcenia pierwszych zdjęć. Jak to możliwe? Reżyser zaczynał produkcję bez scenariusza. To jednak nie stanęło na przeszkodzie stworzenia fantastycznej, ognistej produkcji, którą w pierwszy piątek lipca będziemy mogli zobaczyć na ekranie podczas Kina FreeLove, podchmurkowej propozycji plenerowego kina Miejskiego Centrum Kultury. „Tango” to historia utalentowanego reżysera, który opuszczony przez żonę postanawia, dla ukojenia żalu, zrealizować film o żywiołowym tańcu. Kompletując obsadę poznaje piękną Elenę Flores, kochankę sponsora filmu. Zakochują się w sobie, jednak w czasie prób dochodzi do zbrodni. Intryga prowadzi przez film, ale jak się przekonamy, fabuła doskonale dopełnia tango, bo to ono tak naprawdę jest głównym bohaterem filmu.

Pasja tańca i tworzenia – „Tango” to mieszanka zmysłowych ruchów tancerzy, prowokacyjnych spojrzeń, tętniącego żywiołu, w którym zatapiają się bohaterowie. W interpretacji czołowego hiszpańskiego reżysera, którym jest Carlos Saura, opowiadana historia porywa od pierwszej minuty. Światło i choreografia zachwycają. Zatopmy się w klimat argentyńskiego tanga, a serce niech zacznie tętnić w rytm muzyki i tańca – czytamy w materiałach promocyjnych MCKu.

Jak zawsze wstęp na seans jest wolny, jednak aby zapewnić sobie miejsce warto wcześniej zrobić rezerwację pod numerem 32 327 02 90