Rozbiórka wiaduktu przy ul. Browarowej

0
19

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku (9.10) rusza rozbiórka nieczynnego wiaduktu przy ul. Browarowej. Ruch samochodowy tzw. tunelem pod torami zostanie na czas prac całkowicie wstrzymany.
Zakres rozbiórki obejmuje wyposażenie i całą konstrukcję żelbetową nieczynnego wiaduktu kolejowego nad ul. Browarową. Chodzi o mały wiadukt (jedno nieczynne torowisko), znajdujący się już za tunelem (jadąc od strony ul. Damrota).
Na czas wykonywania robót trzeba liczyć się z utrudnieniami. Tymczasowa organizacja ruchu zakłada całkowite zamknięcie obszaru prac. Dla pieszych zostanie wykonane tymczasowe, utwardzone obejście wraz ze schodami terenowymi. Dla samochodów tunel będzie zamknięty. Nie będzie więc w tym czasie połączenia ul. Damrota z ul. Browarową. Dojazd na ul. Browarową będzie możliwy tylko od strony Wilkowyj (ulicą Obywatelską).
Wykonawcą robót drogowych jest wyłoniona w drodze przetargu spółka Developer i Recykling. Wartość umowy – 153 750,00 zł. Prace mają zakończyć się w listopadzie.
Szczegółowe mapy z zaznaczonym miejscem wykonywania prac i obejściem dla pieszych są dostępne na stronie MZUiM Tychy: www.mzuim.tychy.pl
Foto: SW