Futsal: Wygrana po kapitalnym meczu!

0
121

To był mecz, jaki długo będą pamiętać kibice. Po niezwykle emocjonującym widowisku piłkarze GKS Futsal Tychy pokonali czołowy zespół I ligi Lex Kancelarię Słomniki 4:3. Szalę zwycięstwa na stronę GKS przechylił Patryk Szachnitowski, strzelając w 2 ostatnich minutach dwie bramki!
Oba zespoły od początku grały ofensywnie, szukając okazji do zdobycia gola. Z minuty na minutę spotykanie robiło się ciekawsze i choć tyszanom sytuacji nie brakowało (Fabian Biernat, dwukrotnie Bartłomiej Sitko, Paweł Pytel), pierwszego gola – w 11 min. – zdobyli przyjezdni z rzutu karnego. Do przerwy wynik się już nie zmienił, choć tym razem więcej okazji mieli zawodnicy ze Słomnik.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy goście podwyższyli – do akcji ofensywnej włączył się Marcin Sitko, bramkarz rywali załapał jednak piłkę i trafił do pustej bramki. Trochę trwało zanim tyszanie uporządkowali szyki, ale w 25 min. bramkarz Słomnik niewiele miał do powiedzenia po uderzeniu Bartłomieja Sitki. Kolejne minuty to okres dobrej gry gości, którzy raz po raz stwarzali groźne sytuacje pod bramką Marcina Sitki. Od 30 min. znów tyszanie nadawali ton grze i szkoda, że Filip Biernat nie wykorzystał sytuacji z 33 min., a Paweł Pytel nie przechytrzył bramkarza w 34 i 35 min. Okazję do wyrównania miał także Dawid Kochanowski, w końcu jednak Paweł Pytel postawił na swoim – w 38 min. Michał Słonina mocno uderzył z wolnego, bramkarz odbił piłkę, którą skierował do siatki Paweł Pytel.
Była już 38 min., kiedy Tychy objęły prowadzenie za sprawą Patryka Szachnitowskiego – silnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał bramkarza gości. Kiedy do końca meczu zostało zaledwie 40 sekund gola zdobyli przyjezdni. A zatem remis? Nic podobnego! Tuż po wznowieniu gry, Szachnitowski ponownie dopadł piłki, minął jednego z rywali i strzałem zza pola karnego zapewnił GKS zwycięstwo!
GKS Futsal Tychy – Lex Kancelaria Słomniki 4:3 (0:1). Bramki dla GKS: Szachnitowski 2, Sitko, Pytel.
GKS Futsal Tychy: M. Sitko (Modrzik) – Filip Bierant, Bernat, Słonina, Szachnitowski – Fabian Biernat, Kochanowski, Piotr Pytel, B. Sitko, Paweł Pytel, Jania, Wybraniec.
GKS Tychy zajmuje w tabeli 4. miejsce z 10 pkt. Prowadzi Gwiazda Ruda Śląska – 16 pkt, ale ma jeden mecz rozegrany więcej.
Na zdjęciu Patryk Szachnitowski, strzelec dwóch rozstrzygających goli w meczu.