O ligowe punkty

0
50

Kolejne mecze ligowe rozegrały tyskie zespoły. Oto krótkie meldunki ze sportowych aren.
Koszykówka
Dobry mecz rozegrali koszykarze GKS Tychy na parkiecie Polonii 1912 Leszno. Oba zespoły stoczyły wyrównany pojedynek, do przerwy minimalnie, bo 37:35 prowadzili tyszanie. Podobny przebieg miała trzecia odsłona, a jeszcze niespełna 4 minuty przed końcem spotkania był remis 65:65. Kiedy wydawało się, że gra „punkt za punkt” będzie trwała do ostatniej syreny, stało się coś nieoczekiwanego. Gospodarze zatrzymali się i nie potrafili zdobyć punktu, także z osobistych. Tyszanie natomiast z dużą konsekwencją punktowali rywali (Piechowicz, Mazur, Hałas), notując serię 10 punktów z rzędu!
Polonia 1912 Leszno – GKS Tychy 65:75 (18:20, 17:17, 21:22, 9:16).
GKS Tychy: Deja 23 (3 za 3), Barycz 12 (2), Mazur 11 (1), Hałas 8 (2), Basiński 0 oraz Piechowicz 13, Bzdyra 4, Szpyrka 4 (1), Słupiński 0.
Po 8 meczach GKS jest na 8. miejscu z 12 pkt. Powadzi Sokół Łańcut – 16 pkt.

Siatkówka
Siatkarze GKS Tychy nie mieli problemów z pokonaniem JUVE Głuchołazy w meczu 7. kolejki II ligi. Wygrali 3:0, a największe emocje przyniósł drugi set, kiedy to obserwowaliśmy efektowną pogoń tyszan za rywalami.
TKS Tychy – Juve Głuchołazy 3:0 (25:19, 26:24, 25:18)
TKS Tychy: Krzywiecki, Kmita, Łata, Łapuszyński, Maluchnik, Zawadzki, Oleksy (L) oraz Wysocki Kozieł, Miller, Wyspiański, Dobija, Gepfert (L).
Tyszanie pozostali na 4. miejscu w tabeli, bowiem trzy pierwsze drużyny wygrały mecze. Czołówka II ligi jest następująca:

Unihokej
W kolejnych meczach Ekstraklasy unihokeiści TKKF Jadberg Pionier Tychy odnieśli dwa przekonujące zwycięstwa z AKS Politechniką Wrocław.
W sobotę tyszanie pokonali rywali 4:1 (3:0, 1:1, 0:0), a bramki dla Pioniera zdobyli: Kozieł 2, Jakubiec, Kolanowski. W niedzielę natomiast rozprawili się z rywalami 10:0. Bramki: Kolanowski 4, Diaków 2, Kozieł 2, Drewienkowski, Jakubiec.

Niższe ligi
Liga okręgowa. Unia Kosztowy – OKS Zet Tychy 3:0 (0:0).
OKS Zet: Kowalczyk – Abram, Pytel, Chabinka, Ryszka, Krupiński, Strugiński, Słonina, Szewczyk (70. Pajonk), Bizacki, Ptak.
Wawel Wirek – OKS JUWe Tychy 4:1 (1:0). Bramka: Hornik.
Klasa A. Ogrodnik Cielmice – Znicz Jankowice 3:2 (0:2). Bramki: Czyżo, Żołneczko, Stawicki.
Ogrodnik: Gąsior – Czyżo, Foltyn, S. Białas – Kałuża, A. Germanek (46. Patola), Szojda, Biliński, Stawicki – Żołneczko, Klimas (83. M. Germanek).
Iskra II Pszczyna – Siódemka Tychy 4:0.