Pierwsze zwycięstwo futsalowców

0
50

Zespół GKS Futsal Tychy odniósł pierwsze sparingowe zwycięstwo w letnich przygotowaniach do sezonu. Tyszanie pokonali Kamionkę Mikołów 4:2.
Podopieczni Witolda Zająca mają już za sobą dwa mecze sparingowe. W pierwszym ulegli Rekordowi Bielsko-Biała, natomiast w drugim grając już w bardziej optymalnym składzie pokonali Kamionkę Mikołów 4:2.
Do gry wrócił Piotr Myszor, który w Bielsku-Białej nie zagrał przez użądlenie przez osę. Tyszanie w Mikołowie ponownie rozegrali trzy tercje po 20 min. każda, jednak czas nie był zatrzymywany. Od początku GKS narzucił swój styl gry i po pierwszej części gry dzięki trafieniom Patryka Szachnitowskiego i Piotra Myszora prowadził 2:0.
Druga partia była nieco bardziej wyrównana, ale również zakończyła się wygraną tyszan. Wprawdzie Zbigniew Modrzik musiał wyciągać piłkę z bramki, ale jego koledzy z pola dwukrotnie umieścili ją w drugiej bramce. Na listę strzelców wpisali się Samuel Jania i Paweł Pytel. W trzeciej tercji gospodarze zdobyli gola, ale na więcej nie pozwoliła im tyska młodzież, na którą nie boi się stawiać Witold Zając.
Kamionka Mikołów – GKS Tychy 2:4 (0:2, 1:2, 1:0. Bramki: Szachnitowski, Myszor, Jania, Pytel.
GKS Futsal: Modrzik – B. Sitko, Dudzik, Kołodziejczyk, Myszor, Jania, Kubica, Pytel, Szachnitowski, Wybraniec, Długokęcki, Biernat.