Siedem goli nowego lidera

0
19

Aż 7:0 wygrali hokeiści GKS Tychy w meczu z Orlikiem Opole. Dzięki wygranej i potknięciu JKH GKS Jastrzębie tyszanie zostali nowym liderem PHL.
Po kapitalnym meczu z Ciarko PBS Bank KH Sanok tyszanie do Opola jechali podbudowani. Było to widoczne na lodzie.
Zespół Jiri Sejby mecz w Opolu rozpoczął od mocnego uderzenia, a na otwarcie wyniku czekali tylko 57 sek. Wówczas Jurii Kuzin zdobył gola po akcji z Adamem Bagińskim i Maximem Kartoshkinem. Udane rozpoczęcie spotkania przez tyszan nieco podcięło skrzydła gospodarzom. Goście poszli za ciosem, a w 5. min. Kartoshkin podwyższył prowadzenie. Po nim gra się uspokoiła, ale w pierwszej tercji GKS Tychy zdobył jeszcze dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kacper Guzik, a 60 sek. przed końcem Josef Vitek.
Druga tercja była bardzo spokojna w wykonaniu tyszan. Zespół Jiri Sejby miał pełną kontrolę nad grą i wynikiem, więc nie musiał forsować tempa. Mimo to Stefan Zigardy miał mało pracy. Po niespełna pół godz. gry drugi raz na listę strzelców wpisał się Guzik wykorzystując grę w przewadze GKS.
Trzecia tercja była popisem Radosława Galanta. Napastnik „Trójkolorowych” w odstępie raptem trzech min. zdobył dwa gole. Najpierw po akcji z Marcinem Koluszem i Guzikiem, a następnie z Nicolasem Beschem i Guzikiem, który był bardzo aktywny.
Wygrana dała GKS Tychy pozycję lidera, bowiem JKH GKS Jastrzębie stracił punkty.
MUKS Orlik Opole – GKS Tychy 0:7 (0:4, 0:1, 0:2)
0:1 Jurii Kuzin – Adam Bagiński – Maxim Kartoshkin (00:57)
0:2 Maxim Kartoshkin – Adam Bagiński (04:36)
0:3 Kacper Guzik – Pavel Mojzis – Nicolas Besch (16:50) 5/4
0:4 Josef Vitek – Jakub Wanacki – Michał Kotlorz (19:00)
0:5 Kacper Guzik – Nicolas Besch – Pavel Mojzis (29:32) 5/4
0:6 Radosław Galant – Marcin Kolusz – Kacper Guzik (45:00)
0:7 Radosław Galant – Nicolas Besch – Kacper Guzik (47:50)
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Pavel Mojzis, Nicolas Besch; Kacper Guzik, Marcin Kolusz, Radosław Galant – Jakub Ferenc, Michał Kotlorz; Maxim Kartoshkin, Jurii Kuzin, Adam Bagiński – Łukasz Sokół, Bartłomiej Pociecha; Jakub Witecki, Adrian Parzyszek, Mikołaj Łopuski – Bartłomiej Jeziorski, Jakub Wanacki; Josef Vitek, Kacper Różycki, Dawid Majoch.