Puchar dla kawalerzystów pancernych

0
103

W ostatni weekend (21-22 stycznia) tyska Hala Sportowa była areną zmagań I Pucharu Polski Pracowników Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej. Rozgrywki odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby, a puchar trafił do rąk Reprezentacji 10. Brygady Kawalerii Pancernej Świętoszów.

W pierwszej edycji pucharu wzięło udział osiem drużyn, które w sobotę toczyły bój w fazie grupowej. Prawdziwe emocje czekały je jednak w niedzielę podczas fazy pucharowej.
Do strefy medalowej w komplecie awansowali faworyci, czyli ekipy, które w grupach zajmowały dwa pierwsze miejsca. W pierwszym półfinale PKP Energetyka Katowice wygrał z KWK Ziemowit Sierpień ’80 4:0, a w drugim pojedynku Reprezentacja 10. Brygady Kawalerii Pancernej Świętoszów uporała się z Jednostką Wojskową Komandosów Lubliniec.

Finałowa potyczka stała na wysokim poziomie i po niezwykle emocjonującej końcowce puchar trafił do Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, która pokonała Energetyków z Katowic 5:3.
Trzecie miejsce przypadło KWK Ziemowit po wygranej nad Komandosami z Lublińca. Piąte miejsce zajął Formpol Tychy, szóste Komenda Miejska Policji Tychy, a siódme – PKP PLK Wrocław. Z rywalizacji w fazie pucharowej zrezygnowała drużyna KWK Wirek-Halemba.

Puchar fair play otrzymała najsympatyczniejsza ekipa turnieju, czyli piłkarze PKP PLK Wrocław. Natomiast tyscy policjanci mieli w swoich szeregach najlepszego bramkarza – Marka Chowańca. Najlepszymi strzelcami zostali za to Daniel Szkarapat oraz Łukasz Rudyk (po 11 goli), a najlepszym zawodnikiem wybrano Jana Szkarapatę – cała trójka reprezentowała barwy zwycięzców.
Zwycięska ekipa otrzymała okazały puchar, ale wszystkie drużyny i wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami, nagrodami rzeczowymi, pamiątkowymi zdjęciami oraz upominkami od tyskiego magistratu.
– Celem pucharu, oprócz zdrowej i sportowej rywalizacji, było propagowanie piłki nożnej wśród pracowników mundurowych oraz wymiana doświadczeń zawodowych. Po pierwszym dniu rozgrywek przyjezdne ekipy zostały oprowadzone po tyskim browarze. Myślę, że wszyscy miło spędziliśmy nasz wolny czas i z całą pewnością będziemy organizować kolejne takie turnieje – powiedziała Dorota Idczak z firmy Colin-Sport.

Dodajmy, że turniej został zorganizowany właśnie przez firmę Colin-Sport, a współorganizatorem był MOSiR Tychy.