„Komora maszyny losującej jest pusta”, czyli spektakl na Tyskiej Gali Sportu

0
390

W czwartek 4 kwietnia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Tyska Gala Sportu, która wyłoni najlepszych z najlepszych. Galę uświetni spektakl przygotowany przez Teatr Improwizowany Klancyk pt. „Komora maszyny losującej jest pusta”. Nie będzie to jednak typowy spektakl teatralny, a prawdziwa współpraca publiczności i aktorów, w myśl idei teatru improwizowanego.

W pierwszej części wydarzenia nagrodami Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu uhonorowani zostaną sportowcy, którzy swoimi wybitnymi osiągnięciami sportowymi, szczególną aktywnością sportową w minionym roku lub ogółem dokonań w dziedzinie sportu wnoszą wkład w rozwój miasta w tej dziedzinie. Głosowanie odbywało się w dwóch kategoriach – juniorzy oraz seniorzy. Sylwetki wyróżnionych sportowców prezentowaliśmy niejednokrotnie na łamach naszego tygodnika.

Po części oficjalnej przyjdzie czas na pokaz tańca zespołu Corrida z MDK nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków pod dyrekcją Macieja Gruchlika, a następnie wydarzy się… niespodziewane, ponieważ to właśnie improwizacja jest prawdziwym żywiołem Teatru Improwizowanego Klancyk, który powstał w 2006 roku. Grupa jest jednym z pionierów takiej formy współpracy z publicznością w Polsce. Spektakl „Bęben maszyny losującej jest pusty” powstał we współudziale z Maciejem Buchwaldem, czyli reżyserem serialu 1670 – prawdziwego hitu z platformy Netflix.

Spektakl to istna mozaika nieprzewidywalnych skeczy i niespodziewanych puent, któremu ostateczny kształt nada publiczność, bowiem przed finałową sceną zostanie poproszona o inspiracje, a być może nawet – stanie na scenie. Emocji z pewnością nie zabraknie. Bilety w cenie 33 zł do nabycia poprzez stronę www.ticketmaster.pl.