Tyszanie zrzucili się na prezent dla pani Moniki

1
3900

Jakiś czas temu zamieściliśmy artykuł „Pani Monika szuka przyjaciół”, w którym przedstawiliśmy list niepełnosprawnej i samotnej tyszanki. Nie trzeba było długo czekać, aby do naszej redakcji zgłosiły się osoby i instytucje gotowe nieść pomoc.

Jedną z nich była Basia Długosz, która założyła internetową zbiórkę, aby zrobić pani Monice prezent. – Wykonuję zawód, który pozwala mi swobodnie poruszać się po przepisach prawnych. Zobligowałam się do zapoznania się z sytuacją pani Moniki i udzielenia wszelkiej pomocy w wypełnianiu i składaniu wniosków. Problemów jest sporo, postaram się pomóc w ich rozwiązaniu. Nie ze wszystkim jednak poradzę sobie sama. Sytuacją pani Moniki zainteresowałam też znajomych z różnych środowisk. Być może będziemy w stanie pomóc. – mówi Basia Długosz.

Zbiórka zakończyła się wielkim sukcesem, bowiem udało się zebrać ponad 7 300 zł, czyli o 2 tysiące zł więcej, niż założono. Środki zostaną wykorzystane przy umeblowaniu nowego mieszkania, bowiem pani Basia nie tylko utworzyła zbiórkę, ale też pomogła wypełnić wniosek o zmianę lokum (aktualne jest nieprzystosowane do bytowania osoby z niepełnosprawnościami) oraz zdeklarowała pomoc przy przeprowadzce. Komisja pozytywnie rozpatrzyła wniosek pani Moniki.

– W imieniu Moniki bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do zrzutki – mówiła Basia Długosz.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.