Stadion Miejski bez tajemnic

3
202
fot. Piotr Podsiadły

W najbliższą sobotę 9 marca o 11:00 po raz kolejny będzie okazja do zwiedzenia Stadionu Miejskiego w Tychach od kulis oraz Tyskiej Galerii Sportu. W trakcie spaceru z przewodnikiem po jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w kraju będzie można obejrzeć wybrane miejsca, w tym strefę VIP, szatnię, lożę prezydencką, salę konferencji prasowych, sektor kibiców gości oraz zaplecze techniczne, a także wejść na poziom murawy i usiąść na ławce rezerwowych. Wstęp darmowy, obowiązują zapisy.

Stadion Miejski Tychy w obecnej formie został oficjalnie otwarty 18 lipca 2015 roku. Na jego trybunach znajduje się 15 150 miejsc. Obiekt spełnia wymogi UEFA i FIFA, co pozwala na organizację piłkarskich wydarzeń na najwyższym światowym poziomie. Od 2016 roku na stadionie działa Tyska Galeria Sportu, oddział Muzeum Miejskiego w Tychach, która jest fenomenem na skalę kraju – to nadal jedyny oddział muzealny ulokowany na terenie stadionu miejskiego.

Oprócz zwiedzania stadionu uczestnicy będą mogli zobaczyć prezentowane w atrakcyjnej formie na multimedialnej wystawie stałej „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” w Tyskiej Galerii Sportu – historie i ciekawostki, związane z największymi sukcesami sportowców z naszego miasta, a do obejrzenia liczne pamiątki i trofea tyskich sportowców.

Zbiórka przed wejściem głównym na Stadion Miejski Tychy, ul. Baziowa.

Zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl


źródło: MCK Tychy

3 KOMENTARZE

  1. Po co zwiedzanie stadionu bez żadnej historii,to nie Wembley,jak na polskie warunki jest to ładny stadion i tyle ,ale bez historii

    • Jest to okazja aby obejrzec nowoczesny stadion od kuchni.tobie trzeba wszystko tlumaczyc jak dziecku.

      • Od kuchni ,szczególnie tam gdzie radny Król z kolegami z ratusza pije wódkę ,faktycznie wielką atrakcją

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.