GKS Tychy z Pucharem Polski!

3
654

Pokonując w finale turnieju w Krynicy-Zdroju zespół JKH Jastrzębie po dogrywce 3:2, hokeiści GKS Tychy zdobyli po raz dziesiąty w historii Puchar Polski.

Aby zapewnić sobie prawo startu w sobotnim finale, tyszanie musieli dzień wcześniej pokonać w półfinale Unię Oświęcim. I zrobili to, wygrywając pewnie 6:3, choć po pierwszej tercji to oświęcimianie prowadzili 2:0. Trzy trafienia Turkina oraz gole Jeziorskiego, Kaskinena i Galanta przechyliły jednak szalę zwycięstwa na stronę Trójkolorowych.

W sobotnim finale przeciwko JKH Jastrzębie sytuacja była nieco inna. To tyszanie po dwóch tercjach mieli dwubramkową przewagę (gole Kaskinena i Jeziorskiego), którą jednak rywale w ostatniej tercji zniwelowali w ciągu… 24 sekund i o tym, kto wróci z Krynicy z pucharem musiała decydować dogrywka.

Już w drugiej minucie dodatkowego czasu gry, gdy zespół trenera Tirkkonena grał w liczebnej przewadze, doszło do rozstrzygnięcia. Na strzał zdecydował się Jaśkiewicz, a odbity krążek skierował do siatki Komorski i dziesiąty w historii Puchar Polski dla tyszan stał się faktem.

Brawo drużyna! Brawo sztab szkoleniowy! Teraz czekamy na mistrzostwo Polski…

Na zdjęciu: Bramkarz GKS Tomasz Fucik ze zdobytym po raz dziesiąty Pucharem Polski.