Stadion Zimowy, jakiego nie znacie

1
145
fot. Grzegorz Krzysztofik

W ciągu kilkudziesięciu lat istnienia tyskie lodowisko przeszło wiele modernizacji, stając się w efekcie jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w kraju. Spacer z przewodnikiem po tym niezwykłym budynku odbędzie się w sobotę 9 grudnia o 11:00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Roman Mucha.

W trakcie spaceru z przewodnikiem po Stadionie Zimowym będzie można m.in. zwiedzić zaplecze hali, obejrzeć z bliska trofea zdobyte przez GKS Tychy, dowiedzieć się jak działa rolba i system mrożenia lodu, a także poznać ciekawostki, związane z przepisami gry, organizacją meczów i historią hokeja w mieście.

Gościem specjalnym zwiedzania będzie Roman Mucha, który o tyskim obiekcie wie prawie wszystko. Był jednym z budowniczych Stadionu Zimowego, potem odpowiadał w nim za funkcjonowanie systemu elektrycznego, a w latach 1990–2017 był kierownikiem lodowiska.

Stadion Zimowy mieści się przy ul. gen. Charlesa de Gaulle’a 2 w Tychach. Początkowo był to obiekt odkryty, pierwsze mecze hokejowe rozegrano na nim w 1969 roku. W 1978 roku w miejscu dawnego lodowiska oddany został do użytku nowoczesny Stadion Zimowy wg projektu architekta Marka Dziekońskiego z Miastoprojektu Nowe Tychy. Hala lodowiska została zaprojektowana „w duchu architektury brutalistycznej, eksponującej surową urodę betonu i kontrastującej go z wielkimi przeszklonymi powierzchniami”. Swoje mecze domowe rozgrywa na nim pięciokrotny mistrz Polski GKS Tychy, a także kobieca drużyna Atomówki Tychy oraz amatorskie zespoły hokejowe.

Zapisy (liczba uczestników ograniczona): 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl


źródło: kultura.tychy.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj