Magdalena Duda w Galerii Na Wolności

0
143
fot. mat. pras. kultura.tychy.pl

Wernisaż malarstwa Magdaleny Dudy połączony z koncertem zespołu Soma / Żyła Projekt odbędzie się w najbliższą sobotę 9 grudnia o 18:00 w Galerii Na Wolności (pl. Wolności 3). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Magdalena Duda-Patraszewska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Grafiki (dyplom z wyróżnieniem). W ramach studiów odbyła półroczne stypendium na Koninklijke Academie of Schone Kunsten na Wydziale Fotografii i Wydziale Litografii w Antwerpii. Od 2004 r. prowadzi szkołę rysunku i malarstwa Uffo w Gliwicach i Katowicach.

„Ukończyłam Wydział Grafiki i siłą rozpędu zajmowałam się grafiką po studiach. To był dla mnie rodzaj łamigłówki, gotowe elementy mogłam wykorzystywać w różnych konfiguracjach i w wielu pracach, a że głównie pracowałam na komputerze, brakowało mi kontaktu z materią i zawsze chciałam malować, jednak nie wiedziałam o czym. Kontakt z przyrodą był dla mnie zawsze bardzo ważny, a palmiarnia była miejscem gdzie często chodziłam, także z dziećmi, żeby po prostu pooddychać. To dżungla, ale pod totalną kontrolą. Nie ma tam owadów, a rośliny są zawsze idealne, nawet temperatura jest sprzyjająca i bardzo umiarkowana. Z czasem obrazy z palmiarni stawały się coraz bardziej oderwane od tego miejsca i są bardziej o granicach – wnętrzem, zewnętrzem, potrzebą kontaktu z dzikością a strachem przed nią, stresem a spokojem, obserwatorem a obserwowanym, gościem a gospodarzem i odwracaniu ról pomiędzy tymi wszystkimi elementami” – mówi Magdalena Duda.

Podczas wernisażu będzie możliwość posłuchania muzyki na żywo w wykonaniu SOMA / ŻYŁA PROJEKT, który wystąpi w składzie:

Michał Sosna — saksofon altowy, saksofon tenorowy, loop’y, efekty głos, kompozycje
Mateusz Czarnecki — saksofon tenorowy
Grzegorz Żyła — teksty, głos

Kurator wystawy: Izabela Wądołowska

Wydarzenie organizowane ze środków Miasta Tychy pozyskiwanych w ramach konkursu na realizację zadania publicznego w dziedzinie kultury: Tyskie Inicjatywy Kulturalne.


źródło: kultura.tychy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj