Dwa zdarzenia drogowe z udziałem hulajnóg

5
226
fot. 112Tychy

Piątek 15 września okazał się pechowy w dwóch miejscach. Najpierw o 13:35 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem hulajnogi i samochodu osobowego na rondzie Skałka, a przed godziną 18 przy rondzie Cassino doszło do kolizji w tej samej konfiguracji.

Jak podaje portal 112tychy.pl pierwsze zdarzenie drogowe dotyczyło 15-latki poruszającej się na hulajnodze elektrycznej i samochodu osobowego marki volkswagen, za kierownicą którego siedziała 40-letnia kobieta. Nastolatka w wyniku zdarzenia doznała lekkich obrażeń i została profilaktycznie przewieziona do szpitala na badania. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierująca samochodem osobowym, która nie zatrzymała się przed przejazdem rowerowym. Działania na miejscu trwały ponad dwie godziny.

Z kolei popołudnie przy rondzie Cassino okazało się pechowe dla 22-latki poruszającej się na hulajnodze elektrycznej, która została potrącona przez samochód osobowy marki fiat, za kierownicą którego siedziała 19-letnia kobieta. Na miejsce zdarzenia wezwane zostało pogotowie oraz policja. Przed przybyciem ratowników medycznych na pomoc poszkodowanej pospieszyli świadkowie zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że w tym miejscu również sprawcą zdarzenia była kierująca samochodem osobowym, która nie ustąpiła pierwszeństwa na przejeździe rowerowym i uderzyła w kobietę poruszającą się na hulajnodze. W czasie działań policji pas do skrętu w prawo z ul. Dmowskiego w al. Jana Pawła II został zablokowany. Działania na miejscu trwały ponad dwie godziny.

Źródło: 112Tychy

5 KOMENTARZE

  1. W sobotę dwa razy musiałem ostro hamować, bo wyjechały mi elektryczne hulajnogi praktycznie przed sam samochód, osoby na nich jadące w ogóle się nie rozglądają tak jakby były świętymi krowami na drodze i miały włączony tryb niezniszczalny.

  2. Rada Miasta powinna wprowadzić rozwiązanie jakie zastosowano w Paryżu i problem e-hulajnóg diametralnie się obniży.

  3. Moze jestem zwyrol ale cieszy mnie kazdy wypadek kogos na hulajnodze elektrycznej.Nic tak mnie nie wkur… chodzac przez miasto jak zapieprzajace debile na hulajnogach(no moze na rowni z ukr…)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here