Wilki w mistrzowskiej koronie!

0
870

W niedzielę, 16 kwietnia zakończyły się XX Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie. Atut własnego lodowiska znakomicie wykorzystała drużyna Wolves Tychy, która bezapelacyjnie zdobyła mistrzowski tytuł.

Niedzielny finał, w którym Wilki zmierzyły się z zespołem ADH Naprzód Janów nie miał praktycznie historii. Tyszanie nie pozwolili rywalom nawet powąchać pucharu za mistrzostwo i rozgromili janowian 9:0. Trzy gole w tym spotkaniu zdobył Eryk Derkowski, a pozostałym łupem podzielili się: Piotr Fus, Lesław Abram, Beniamin Żbik, Piotr Mioduszewski, Łukasz Barutowicz i Mariusz Ochmanek.

Gratulując tyskim mistrzom Polski dodajmy, że brązowy medal wywalczyli wojownicy Oświęcim, którzy w spotkaniu o 3. miejsce pokonali Sopocki Klub Hokejowy Mad Dogs 5:2.

Drugi tyski zespół, współorganizujący mistrzostwa Tychy Knights, odpadł w ćwierćfinale, ulegając po emocjonującym „bratobójczym” meczu późniejszym mistrzom 1:2.