„No w głowie się nie mieści” w Teatrze Małym

0
133
Fot. mat. prasowe

Teatr Mały w Tychach w ramach cyklu „Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje” zaprasza wszystkie dzieci wraz dzieci wraz z opiekunami na warsztaty teatralno-relacyjne pt. „No w głowie się nie mieści”. Wydarzenie odbędzie się 14 sierpnia o godz. 12. Warsztaty poprowadzi Agata Śliwa.

Teatr to świetne miejsce, aby rozwinąć swoje umiejętności artystyczne i wzbogacić swoją osobowość. Podczas pracy na emocjach, które są obecne w naszym życiu. Będzie można poznać i obserwować emocje oraz spróbować je nazwać. Dzięki ćwiczeniom warsztatowym prowadząca postara się naszą kreatywność, a zabawy, w które włączą się całe rodziny będą nie tylko ciekawym sposobem spędzenia czasu, ale również będą powodem do rodzinnej integracji.

Agata Śliwa – aktorka, instruktor teatralny, terapeuta zajęciowy. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W 2011 r. uzyskała dyplom aktora dramatu przyznawany przez ZASP. Koordynator Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA. Współpracuje z Teatrem Nowym w Zabrzu.

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje – to inkluzywny i interdyscyplinarny projekt artystyczny, dedykowany rodzinom z dziećmi, bez względu na stopień sprawności. Celem jest stworzenie przestrzeni do wspólnego, twórczego spędzania czasu. Tym samym, w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach, w każdą niedzielę odbywać się będą warsztaty, akcje twórcze oraz spektakle. Udział w nich będzie bezpłatny. Każda niedziela będzie miała inny motyw przewodni nawiązujący do różnych obszarów działań teatralnych (m.in. teatr tańca, praca z rekwizytem, teatr i dźwięk). Co istotne, wszyscy prowadzący warsztaty mają doświadczenie w pracy twórczej o charakterze włączającym, co wiąże się z przyjęta ideą inkluzywności projektu.