Poznajmy się na sportowo – oprowadzenie

1
66
Fot. Włodzimierz Chrzanowski.

Tyska Galeria Sportu zaprasza na zwiedzanie Stadionu Miejskiego oraz wystawy stałej TSG, przygotowane z myślą o przebywających w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieciach z Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się 20 sierpnia o godz. 11.00. Poprowadzą je Kamil Hajduk i Piotr Zawadzki.

– Już kolejny raz zapraszamy przebywające w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieci z Ukrainy do Tyskiej Galerii Sportu, która znajduje się na pięknym Stadionie Miejskim. Podczas spotkania opowiemy, z pomocą tłumaczki, o sporcie w Polsce oraz w Tychach. A także o innych sławnych sportowcach, którzy pochodzą z naszego miasta. Chętnie posłuchamy o Waszych sportowych zainteresowaniach, ulubionych drużynach oraz zawodniczkach i zawodnikach. Ciekawi nas, jakie sporty trenujecie, jakie lubicie oglądać. Podpowiemy, gdzie w Tychach znajdziecie miejsca do uprawiania sportu, do spacerów i sportowych zabaw – zachęcają organizatorzy.

W ramach oprowadzania będzie można zwiedzić Stadion Miejski w Tychach, Tyską Galerię Sportu, z przygotowaną wcześniej wystawą stałą. Na najmłodszych uczestników czeka także seans filmowy oraz zajęcia plastyczne.

Polskę i Ukrainę łączy również sport. 10 lat temu oba kraje wspólnie i z sukcesem zorganizowały mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Piłkarzem Dynama Kijów jest reprezentant Polski Tomasz Kędziora. W polskich klubach gra wielu sportowców z Ukrainy. Tak jest również w Tychach. Hokeista Andrij Michnow z Kijowa w 2019 roku został z GKS–em Tychy mistrzem Polski, a w 2018 roku zdobył Superpuchar Polski. Piłkarz Stepan Hirśkyj z Lwowa w 2016 roku strzelił dla GKS–u Tychy zwycięskiego gola w meczu ze Stalą Mielec, który dał naszej drużynie awans do I ligi.

Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu.

tłumaczy: Sofiia Moseichuk
współpraca: Tyski Sport S. A.

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Małgorzata
Małgorzata

Czy zwiedzić stadion mogą także polskie dzieci?