Pożegnanie kapitana – Łukasz Grzeszczyk żegna się z Tychami

1
596
Fot. gkstychy.info

232 mecze, 62 bramki, 42 asysty – to liczby Łukasza Grzeszczyka w barwach Trójkolorowych. Po 7.5 roku 34-letni pomocnik opuszcza tyski zespół. W poniedziałek GKS Tychy poinformował, że wygasający 30 czerwca kontrakt kapitana nie zostanie przedłużony.

Grzeszczyk na stadion przy ulicy Edukacji trafił 1 stycznia 2015 z Sandecji Nowy-Sącz. Z tyskim klubem przeżył zarówno piękne, jak i smutne momenty. W sezonie 14/15 zaliczył wraz z kolegami spadek do 2 Ligi. W sezonie 15/16 stał się wiodącą postacią i liderem zespołu. Swoimi bramkami pomógł GKS-owi wrócić do Fortuna 1. Ligi.

Wychowanek Narwi Ostrołęka swoją postawą na boisku szybko zapracował na szacunek ze strony kibiców, kolegów z drużyny i działaczy klubu. Powierzono mu również opaskę kapitana drużyny.

Po długiej przygodzie przyszedł czas na pożegnanie. 23 maja klub poinformował, że umowa kapitana nie zostanie przedłużona oraz umieścił sentymentalny film z podziękowaniami dla piłkarza za czas spędzony w Tychach. W sezonie 21/22 łącznie zagrał w 31 spotkaniach, w których strzelił 5 goli i zaliczył 3 asysty.

Gregory
Gregory

Ostatnio zjechał z formą ostro w dół jednak wiele zrobił dla GKS-u. Jeden z nielicznych któremu naprawdę zależało na awansie. Dziekujemy Łukasz i powodzenia na piłkarskim szlaku.