GKS Tychy: Hokejowe pożegnania i powitania

0
358

Po pięciu sezonach gry w GKS Tychy z klubem pożegnali się Michael Cichy i Alex Szczechura.

Michael Cichy wystąpił w 389 spotkaniach ligowych w PHL, których zdobył  494 punkty  (213 bramek). Kibice doskonale pamiętają jego bramkę w Lidze Mistrzów. Trafienie przeciwko HC Bolzano zostało wybrane najpiękniejszym golem sezonu w CHL. Z kolei Alex Szczechura rozegrał 326 spotkań. Strzelił w nich 130 goli i zanotował 253  asyst. Jeszcze nie wiadomo, czy zostaną w Polsce, choć mówi się o propozycjach z GKS Katowice i Unii Oświęcim.

Nowym natomiast zawodnikiem GKS Tychy jest 32-letni napastnik Ondrej Sedivy, który podpisał kontakt do 30 kwietnia 2023 roku.

Jest wychowankiem Vitkovic, a grał m.in. w barwach austriackiego HC Innsbruck w lidze EBEL – 293 występów. Strzelił w nich 72 gole i zaliczył 117 asyst. W ostatnich dwóch sezonach występował równolegle w pierwszoligowym HC Frydek Mistek i w zespole mistrza Czech – HC Ocelari Trzyniec. W ubiegłym sezonie zagrał w 27 spotkaniach w barwach klubu z Frydka Mistka, zdobył 7 bramek i zanotował 21 asyst, natomiast w Trzyńcu rozegrał 25 spotkań – 2 gole i  4 asysty.

Kadra GKS Tychy na sezon 2022/23: bramkarze: Tomas Fucik, Kamil Lewartowski, obrońcy: Bartosz Ciura, Bartłomiej Pociecha, Olaf Bizacki, Oskar Jaśkiewicz, Oliwier Kasperek, napastnicy: Jakub Bukowski, Filip Komorski, Christian Mroczkowski, Mateusz Gościński, Kamil Wróbel, Radosław Galant, Jean Dupuy, Szymon Marzec, Bartłomiej Jeziorski, Ondrej Sedivy.

Zdjęcie: GKS Tychy.

Dodaj swój komentarz!

avatar