Hokejowe MŚ: Biało-czerwoni zaczęli od zwycięstwa

3
295

Na Stadionie Zimowym rozpoczęły się dzisiaj hokejowe mistrzostwa Świata Dywizji 1B. Polska zainaugurowała rywalizację o awans od meczu z Estonią, wygrywając 3:0.

Do 13 minuty kibice czekali na pierwsze celne trafienie biało-czerwonych. Postarał się o nie zawodnik HK Liptovsky Mikulas Kamil Wałęga i prowadzeniem 1:0 zakończyła się pierwsza tercja. Zmianę wyniku przyniosła 30 min., kiedy to biało-czerwoni popisali się świetną akcją zakończoną celnym i silnym strzałem Pawła Zygmunta. W trzeciej tercji polscy hokeiści  dopisali kolejną  bramkę – tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Komorski, a asystę zaliczył tyszanin Bartłomiej Jeziorski.

Estonia – Polska 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

0:1 Kamil Wałęga – (13 min.).

0:2 Paweł Zygmunt – Patryk Wronka – Dominik Paś (30 min.).

0:3 Filip Komorski – Patryk Wajda – Bartłomiej Jeziorski (46 min.).

Polska: Murray (Zabolotny) – Bryk, Ciura; Wronka, Paś, Zygmunt – Kostek, Górny; Wałęga, Łyszczarczyk, Dziubiński – Kruczek, Wajda; Michalski, Jeziorski, Komorski – Jaśkiewicz, Starzyński, Gościński, Bukowski.

W pierwszym meczu mistrzostw Japonia wysoko pokonała 8:0 (2:0, 5:0, 1:0).