GKS Tychy znokautował Gieksę i objął prowadzenie w serii

3
487

W dzisiejszych trzecim meczu półfinałowym GKS Tychy pokonał GKS Katowice 6:2 i objął prowadzenie w serii 2:1. Kolejny mecz – jutro.

Tyszanie znakomicie rozpoczęli spotkanie, bo po kwadransie prowadzili 4:0!  Zaczął w 4 min Radosław Galant, potem na listę strzelców wpisał się Jean Dupuy, a w 15 min. widownia Stadionu Zimowego znów eksplodowała – 3:0!. Bramkę zdobył Alex Szczechura. Minutę później kibice zaśpiewali „Jedźcie do domu, nie powiemy nikomu…”, bowiem w 16. min. Kamil Wróbel po raz czwarty pokonał Johna Murray’a.

Tuż po wznowieniu gry goście wykorzystali osłabienie tyszan i Grzegorz Pasiut zaskoczył Fucika. Mecz się wyrównał, wysokie prowadzenie gospodarzy sprawiało, że impet tyszan nieco osłabł, jednak ich skuteczna gra w defensywie nie pozwalała rywalom rozwinąć skrzydeł. Pasiut skopiował swój wyczyn z początku tercji w 36 min., kiedy Katowice znów grały w przewadze i było 4:2. Na szczęście odpowiedź tyszan była niemal natychmiastowa – w 38 min. bramkę nr 5 zdobył Denis Serguszkin, pokonując Murray’a strzałem w okienko.

Od pierwszych minut trzeciej tercji hokeiści Katowic przypuścili szturm na bramkę tyszan i raz po raz Fucik musiał popisać się swoimi umiejętnościami. Pod koniec meczu gospodarze znaleźli się w poważnych opałach. Na ławkę kar zjechali Cichy i Sierguszkin i goście grali w podwójnej przewadze. Wynik jednak się nie zmienił. Stało się to dopiero w ostatniej minucie meczu, kiedy  Murray zjechał z lodowiska – do pustej bramki strzelił Jean Dupuy.

GKS Tychy – GKS Katowice 6:2  (4:0, 1:2, 1:0)

1:0 Radosław Galant – Bartłomiej Jeziorski (4 min. 5×4).

2:0 Jean Dupuy – Jason Seed – Jegor Fieofanow (6 min)

3:0 Alex Szczechura – Michał Kotlorz – Michael Cichy (15 min.)

4:0 Kamil Wróbel – Filip Starzyński (16 min).

4:1 Grzegorz Pasiut – Marcin Kolusz – Patryk Wronka –  (21 min., 5×4)

4:2 Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka – Bartosz Fraszko (36 min, 5×4).

5:2 Denis Serguszkin – Jegor Firofanow (38 min. 5×4).

6:2 Jean Dupuy – Dienis Sierguszkin – Tomas Fucik (60 min.)

GKS Tychy: Fucik – Pociecha, Biro; Jeziorski, Galant, Gościński – Smirnow, Żełdakow; Dupuy, Fieofanow, Sierguszkin – Kotlorz, Seed; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Ubowski, Bizacki; Marzec, Starzyński, Wróbel.