Zmiany w składzie i na ławce GKS

8
1071
2022.01.11 Tychy Pilka nozna Fortuna 1 Liga sezon 2021/2022 Daniel Rumin nowym pilkarzem GKS Tychy N/z Daniel Rumin Foto Lukasz Sobala / PressFocus 2022.01.11 Tychy Football Polish Fortuna First League season 2021/2022 Daniel Rumin nowym pilkarzem GKS Tychy Daniel Rumin Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Klub Piłkarski GKS Tychy poinformował, że w przerwie zimowej pozyskał pierwszego zawodnika. Od wiosny w koszulce GKS występował będzie Daniel Rumin.

Nowy nabytek GKS w lutym skończy 25 lat i większość kariery spędził w rodzinnej Częstochowie, gdzie grał w barwach tamtejszego APN, Rakowa i Skry. Później przeniósł się do GKS Katowice, a ostatnie półtora roku spędził w GKS Jastrzębie, gdzie był najskuteczniejszym napastnikiem zespołu. Podobnie było w Skrze, której swoimi golami pomógł w awansie do II ligi. Minionej jesieni Rumin zdobył dla Jastrzębia 6 goli.

– Daniel na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy należał do ścisłej czołówki snajperów Fortuna 1 Ligi. Jest typem mobilnego napastnika, posiadającego umiejętność łatwego dochodzenia do sytuacji. Ma 24 lata, więc powinien jeszcze rozwinąć swoje umiejętności i jestem przekonany, że uczyni to w naszym klubie – mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Nową, choć dobrze znaną w Tychach twarz zobaczymy też wiosną na trenerskiej ławce GKS. Funkcję asystenta trenera Artura Derbina powierzono bowiem Przemysławowi Pitremu, który zastąpił Tomasza Horwata. Przemysław Pitry zajmował się dotąd młodzieżową grupą tyskich piłkarzy, m.in. w ub. sezonie prowadził ją w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

8
Dodaj swój komentarz!

avatar
Gregory
Gregory

Przede wszystkim zmienić Derbina

Adam
Adam

Przy tym trenerze straci swoje walory w ciagu kilku miesiecy , zobaczycie ….

Garstka
Garstka

Adam i Gregory : może to Wy marzycie o zajęciu miejsca na trenerskiej ławce GKS-u Tychy?Skoczcie wyżej , reprezentacja Polski czeka na „prawdziwego fachowca”…

Łukasz
Łukasz

Zmiana trenera niczego nie zmieni.

Gregory
Gregory

Panowie Garstka i Łukasz skoro uważacie że Derbin powinien dalej prowadzić GKS to widzę że macie bardzo ubogą wiedzę o piłce nożnej a w szczególności o tyskiej piłce.

Garstka
Garstka

Gregory , złóż czym prędzej CV, a Zarząd z pewnością powie Tobie sakramentalne TAK.Wiesz jak nazywamy zmiany które w rzeczywistości niczego nie zmieniaja ?Nie wiesz?”Pielęgnowanie ciszy”.I taki proces moim zdaniem , trochę się pograło w piłę kiedy jeszcze zdrowie pozwalało i trochę poobserwowało tyska piłkę , ma miejsce w GKS-ie od dłuższego czasu .Zeby nie spaść i żeby „co gorsza” nie awansować .

Gregory
Gregory

Co nie zmienia faktu że trenera który nadaje się jedynie do prowadzenia zajęć WF należy wymienić.

Garstka
Garstka

Gregor’y : czy to Ty byłeś czas jakiś temu II-gim trenerem GKS-u a pożniej jak piszesz , uczyłeś WF-u w szkole ?( co moim zdaniem absolutnie nie jest powodem do wstydu).