Polisolokata w Open Life – jak odzyskać pieniądze?

0
3174

Wiele firm oferuje klientom polisolokaty. Sprzedają ten produkt jako atrakcyjny dla konsumenta, choć w praktyce często okazuje się, że jest on nie dostosowany do jego potrzeb i oczekiwań. Problemy pojawiają się w momencie, gdy w efekcie różnorodnych zdarzeń klienci liczą na profesjonalną ochronę i wypłatę środków lub też chcą rozwiązać umowę i odzyskać pieniądze. Wówczas napotykają na przeszkody, a firmy ubezpieczeniowe nie chcą się wywiązywać z obietnic.

Rozwiązanie umowy z Open Life – opłata likwidacyjna

Zmieniające się przepisy oraz fakt, że coraz więcej wyspecjalizowanych kancelarii takich jak https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-openlife/ oraz firm prawniczych specjalizuje się w pomocy klientom w rozwiązywaniu polisolokat, a tym samym w odzyskiwaniu pieniędzy, sprawia, że proces jest zdecydowanie prostszy. Warto więc sprawdzić, jak prawidłowo wypowiedzieć umowę, a tym samym zadbać o swoje interesy. Klienci rezygnują z polisolokat przede wszystkim ze względu na zawarte w umowach nieuczciwe zapisy. To one sprawiają, że ubezpieczony nie otrzymuje ochrony oraz traci spore sumy pieniędzy. Konsumenci szybciej lub później dochodzą do przekonania, że po prostu zostali oszukani i niezależnie od tego czy zainwestowali kilkadziesiąt tysięcy czy też mniejsze kwoty zaczynają dochodzić swoich praw. Warto również wspomnieć, że sam proces podpisywania umowy często był w taki sposób zaaranżowany, by nie było czasu na spokojne przemyślenie oferty czy też przeanalizowanie zapisów, tabel, regulaminów. Przedstawiciele towarzystwa ubezpieczeniowego niejednokrotnie wywierali presję i często manipulowali danymi, by osiągnąć sukces i szybko podpisać dokumenty. Do klienta po czasie dociera, na jakie warunki się zgodził.

Open Life rezygnacja z ubezpieczenia

Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia samodzielnie przygotowując dokumenty lub też korzystając z pomocy profesjonalnej kancelarii. Wypowiedzenie powinno mieć formę pisma z informacją, że klient wypowiada umowę. Koniecznie trzeba podać adres zamieszkania i dane osobowe, datę, adres towarzystwa ubezpieczeniowego, poprawny numer polisy. Oświadczenie o rezygnacji powinno mieć odpowiedni tytuł pisma – na przykład wypowiedzenie umowy. Dokument należy wysłać listem poleconym wraz z kopią dowodu osobistego. To powoduje, że ubezpieczenie ustaje, a klient otrzymuje swoje pieniądze pomniejszone o rozmaite opłaty – także likwidacyjne, które coraz częściej udaje się odzyskać. Profesjonalne kancelarie specjalizują się w sprawach o unieważnienie polisy, a tym samym są wstanie poprowadzić proces tak aby oprócz opłaty likwidacyjnej odzyskać wszystkie wpłacone na polisę pieniądze.

Jak przeprowadzić unieważnienie polisolokaty Open Life?

Klienci, którzy złożyli przed czasem wypowiedzenie polisolokaty mogą się ubiegać o zwrot całości wpłaconych środków. W tym wypadku nie ma znaczenia ani wysokość pobieranych opłat, ani też okres obowiązywania umowy. Tego typu sprawy są zawsze poprzedzone analizą prawną i warto korzystać z pomocy specjalistów w tym zakresie. Oni sprawdzają warunki umowy. Tego typu ocena formalna jest bezpłatna, a w efekcie klient otrzymuje informację, ile pieniędzy niesłusznie pobranych towarzystwo ubezpieczeniowe w związku z zerwaniem umowy może odzyskać. Poza tym kancelaria może także odzyskać straty inwestycyjne, koszty sądowe i odsetki. Dlatego właśnie warto dochodzić swoich praw, a tym samym w pewien sposób także walczyć z niekorzystnymi dla klientów pseudolokalami i nieuczciwymi praktykami ubezpieczycieli. Wsparcie profesjonalistów na każdym etapie pozwu jest po prostu niezbędne.