„Bezpieczna droga do szkoły” na wesoło

1
52

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach poprowadzili prelekcje w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W wydarzeniu wzięli udział pierwszoklasiści.

Tyscy policjanci zostali zaproszeni do Oddziału Terenowego WORD Katowice z siedzibą w Tychach. Zostały przeprowadzone warsztaty z pierwszakami. W trakcie zajęć młodzi uczestnicy mogli zadawać pytania mundurowym i przyswoić istotną wiedzę poprzez zabawę. Na zajęciach pojawiła się również maskotka WORD Katowice – Pan Zebra.

Aby nauczyć dzieci zasad poruszania się na drodze, został użyty tzw. symulator wirtualnego przejścia dla pieszych. Mali uczestnicy ruchu drogowego zobaczyli przed sobą prawdziwe pasy, a po bokach wyświetlone pojazdy i jezdnię. Wszystko po to, aby nauczyć się przechodzenia i zachowania na ulicy.
Całość była ćwiczona w symulowanych, różnych warunkach pogodowych. Przejście i pojazdy ukazane zostały podczas mgły, deszczu i słonecznego dnia. Pokazało to jak różna jest widoczność i słyszalność podczas zmiennych warunków pogodowych. W trakcie korzystania z symulatora dzieci miały możliwość wyboru i podjęcia decyzji. Mogły zdecydować, kiedy należy rozpocząć przechodzenie przez ulicę, a kiedy zostać i poczekać. Uczyły się także zachowania na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz bez niej. Policjanci przypomnieli o tym, jak ważne jest posiadanie odblaskowych elementów szczególnie wieczorem.
Wszystkie działania podjęte na prelekcji miały na celu pobudzić wyobraźnie i świadomość pierwszoklasistów.

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Robert
Robert

Proponowałbym policjantom i straży miejskiej sprawdzanie dziko zaparkowanych/źle samochodów na osiedlach i w okolicach przejść dla pieszych oraz kontrole prędkości ukrytymi radarami w strefach 30 km/h, żeby dzieci mogły bezpiecznie chodzić do szkoły pieszo lub dojeżdżać rowerem.